50 YILLIK AŞKA KET VURDULAR

Spor sevgisini zehirlediler. Spora siyaseti karıştırdılar. Spor aşkını söndürdüler.

50 YILLIK AŞKA KET VURDULAR
Bu içerik 2710 kez okundu.

          

  50 YILLIK  SPOR AŞKI BİTİRİLDİ....

  Spora inanmadılar. Spor sevgisini umursamadılar. Sporun gücüne güvenmediler. Sporun getirisini hesaplayamadılar. Spora karşı ön yargılı oldular. Sporu yük olarak gördüler. Sporu büyük bir kambur olarak algıladılar. Spora harcanan parayı boşa akan bir musluk gibi düşündüler. Spordan nefret ettiler.  Öyle ki , Tokatspor ismini dahi duymak istemediler. Bir türlü Tokatspor’la barışık olamadılar.

Şehrin rantını yiyen siyasiler ve yöneticiler Tokatsporu harcadılar. Bugünkü her şeylerini Tokat ve Tokatlıya borçlu olduklarını unuttular. Etraflarında bulunan 3-5 arkadaşı ile Tokat’ı kafalarına göre yönetmeye devam ediyorlar. Tokatspor’a yeterince destek vermediler. Şehrin markasını bir hırs uğruna bitirdiler.

Kurulmuş fabrikalarına sahip çıkmadıkları gibi; spor kulübünü arka plana attılar.  50 yıllık spor kulübünü kaderine terk ettiler.

 Spor severleri ve taraftarları büyük hüzne boğdular. 50 yıllık çınarı ligden düşürdüler. Adlarına yakışanı yaptılar. Tokat’ın tanıtımını en iyi Tokatspor yapmıştır. Bu durumu asla önemsemediler.

17 yıldır Tokatlıların taleplerini Recep Tayyip Erdoğan’a direk  ileten yürekli bir Allah’ın kulu çıkmadı. Hayalleri ve hedefleri  Erdoğan’ın yanında ve resim karesinde yer almak oldu. Resim çektirmek en büyük hizmet oldu. O resimler günahlara hiçbir zaman kefaret olmaz.

Şehrin yolsuzlukları , adaletsizlikleri ve haksızlıkları  üst makama iletilmez ise; koltuklar  işgal altında sayılır.

   Bir şehrin  Belediye Başkanının ve Milletvekilinin  en temel görevi ; o şehrin  markasına  ve kulübüne sahip çıkmasıdır. O şehrin kederlerine ve sevinçlerine ortak olması gerekir. Vitrine oynamak takiyyecilik değil de nedir ? Yöneticiler cambazlık ve laf ebeliği  yapmamalı. Mutlak olarak  Ak Partili yöneticiler ve vekiller, Tokatspor konusunda mesul ve mücrimdir. Kulübün A.Ş olmasına göz yumanlar ve rant hedefi bekleyenler asıl sorumludur.  Bu suç ve mesuliyet onlara aittir. Tarihte onlar şehrin kulübüne ve fabrikalarına sahip  çıkmayan yöneticiler olarak anılacak. Adları kırmızı harflerle Tokat’ın  tarihinde yer alacak. Bu kötü eser o şahsiyetlere ait kalacak.

 Tokat CHP  Milletvekili Kadim Durmaz Beyin büyük mücadelesi bilinir bir gerçektir. Başarmak için büyük emek ve gayret sarf etti. Ancak siyasi otorite yardımcı olmadı. Kadim Durmaz’ın hakkı ve çalışmaları  inkar edilemez.

Kulübü geri almak için bir hayli girişimlerde bulunduk. Ancak  Başkan Eyüp Eroğlu ve   Tokatspor  A.Ş sahibi Ufuk Akcaka’ya telefonlarımıza dahi çıkmadı. Zaten başkanı asla eleştirmemek lazım ,sevmiyor. Bizim başkanı hep översen sorun yok.  Şayet  pozitif eleştirilirse  kriz doğar. Böylece deşifre hakkı bize doğdu.

Kulübü satanlar ve  satın alanlar  çözümden ve masadan kaçan kişilerin ta kendisidir. Tokatlılar tüm suçluları ve vesile olanları  asla affetmeyecek.

 Karar almak için cesaret ve güçlü irade şarttır. Maalesef yöneticiler zayıf iradeli ve çekingendir.  50 yıllık kulübü parmağına takarak oynatan ve şehirde dolaşan bir şahsa  karşı  ‘’DUR’’ işareti  yapamıyorsa, koltukları işgal etmenin bir anlamı yoktur. Tokatspor kulübü resmen işgal altında. Sporcular ise tutsaktır. Kulüp geri alınmaz ise   Ak Parti Tokat genelinde büyük bir hezimete uğrar. Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hepinizi trenden  tıpış- tıpış aşağı indirir. Siyaset yapan adam çekingen olmamalıdır.  Siyaset halk ile yapılır. Size laf söyleyen yada eleştirenlerden hoşlanmıyorsanız, lütfen bu işi bırakın ve asıl dünyanıza dönün. Siyasi ve maddi güç sizlerin gözlerini kör etmiş .Asıl gerçekleri ve değerleri bir kenara attınız. Oysa , güvendikleriniz yada  korkup müdara ettikleriniz ,sizin en büyük sıkıntınız olacak, demedi demeyin…

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU