DONAT'IN PENCERESİNDEN TOKAT

Yavuz Donat mankenlerden önde yarışı bitirdi. Donat'a bir yazma hediye verildi. Mankenlere 1 milyon harcandı.

DONAT'IN  PENCERESİNDEN TOKAT
Bu içerik 912 kez okundu.

 

DONAT’IN SANATI VE TOKAT’IN ON NUMARA TANITIMI
     Bayram öncesinde Tokat Haber Gazetesi Yayın Danışmanı Kemal Özdilek’in , davetini kırmayarak Tokat’a gelen  Gazeteci Yavuz Donat’ı ilgiyle takip ettim. Donat’ı çocukluk yıllarımdan Tercüman Gazetesi’nden tanırım. Yazılarındaki akıcılık ve net ifadeler ile her kesimden insanın takip ettiği bir yazardır. Nerede ise 40-50 yıldır gerek siyasetçileri , gerekse olayları elekten geçiren kıymetli ve saygın bir isim olarak her zaman hafızamdadır.

Müptezel ve şarlatan bir kişi bir şeyi övse ve met etse,kimse inanmaz.İtibar bile etmez. Ancak dürüst ve saygın bir kişi bir şeyi övse ve met etse, halk inanır,rağbet eder.Müptezel kaybettirir. Dürüst kazandırır. Fark kalitede gizlidir.

Geldiği ilk gün Turhal’da , Sevgili Kemal Özdilek ve Gazeteci Burhan Arar tarafından karşılanan Yavuz Donat ilk olarak DİMES Turhal üretim çiftliğinde incelemelerde bulundu. Aynı akşam Üzümören’de 300 dönümlük arazide narenciye üzümü ve bağ yaprağı üreten Osman Sağol Çiftliğine ziyarette bulunması da son derece önemliydi. Ertesi gün Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı tarafından verilen kahvaltıya katılan Yavuz Donat , iki gün boyunca Tokat’ta gördüğü güzellikleri ve gezdiği yerleri   ;bayramın 2,3 ve 4. günü Sabah Gazetesi’nde on numara ifadelerle işledi. Özellikle Ballıca Mağarası konusunda kaleme aldığı ifadeler, Tokat Turizmine büyük katkı sağlayacaktır.

Önceki dönemlerle Tokat ve Ballıca tanıtımı için çekilen filmler, yapılan defileler ve harcanan onca paranın ; Yavuz Donat’ın  üç gün boyunca köşesinde ele aldığı köşe yazısı kadar etkili olduğunu düşünmüyorum. Bu anlamda Gazeteci Yavuz Donat’a ve bu hayırlı işe vesile olan Kemal Özdilek’e  ne kadar teşekkür etsek azdır. Öyle bir ok attıldı  ki, tam hedefe isabet etti. Bir kişi memleketin faydasına bir iyilik veya fayda üretirse takdir etmek gerekir. Eğer bir il ön plana taşınmak istenirse, iç dinamikler harekete geçirilmek suretiyle olur.

1 milyon TL birkaç saniyelik  haber için mankenlere harcama yapılmıştı. Hiçbir başarı ve fayda getirmedi.   Büyük tepkilere neden olmuştu. Tokat’ı tanıtmak için  yiyici bir grup ekibin show yaparak ‘’gezi turu’’  hala hafızamızda duruyor. Tabanı olmayan bu kişilere belediye tarafından büyük maddi destekler verildi. Bol bol gezdiler  , yediler , içtiler ve resim çektirdiler. Sonuç nafile oldu. El altından bunlara her istediklerini verdiler.  Bunlar da kah güldüler , kah eğlendiler.

Avare dolaşan  aylakçılara  kesenin ağzına açan zihniyet ; ili için binlerce  yayın ve haber yapan  dürüst gazetecilere   hiç bir şey layık görülmez.. Bu çelişkiyi anlamak ve çözmek çok zor. Bunun en güzel özeti yöremizde kullanılan  ‘Evde yetişen dananın kıymeti olmaz’’ sözüdür. 

Güç karşısında taraflılık, korkuyla  ilkesizlik ve  baskıyla zayıflık iradesi başarının önündeki bariyerdir. Kin , nefret ve öfkeyle yöneticilik yapanların ilini kalkındırması ve refah düzeyini yükselmesi imkansız. ‘’ Evdeki danadan öküz olmaz’’ diye bakılırsa geri kalmışlık mukadder olur. Bu da zihinsel bir hastalık. İlden yetişen insanları korumak ve değer vermek yöneticilerin temel görevi. Kalkınmanın ve aydınlanmanın ilk ışığı ilim ehline sahip çıkmak. İlin akil ve yazarlarına  saygı ve destek sosyal bir sorumluluktur.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU