BAŞ NEREYE KUYRUK ORAYA

Allah adildir, adil olanı sever. Adil yargıya saygı , millete saygıdır.

BAŞ NEREYE KUYRUK ORAYA
Bu içerik 1984 kez okundu.

 

BAŞ NEREYE  KUYRUK ORAYA

   İnsanları anlamak ve çözmek çok zor. Sokak lambası gibi yanıp duruyor. Bir çoğu yanar döner olmuş. İpin hem altında hem üstünde  göbek atıyor. Döner koltukta oturarak dönmede mahir ve becerikliler. Film ve fırıldak işlerinde uzmanlaştılar. Rüzgarın yönüne göre şekilden şekle giriyorlar. Mübarekler gökkuşağı gibi rengarenk değişiyorlar. 

Çok emin ve güvenilen bir kişiden bile beklenmedik çıkışlar ve hal ve gidişler görüyoruz. Şok olunabilir, hayal kırıklığı yaşanabilir. Bu mesele hayatımızda ender görülen nadir olaydır. Rütbe ve makam sahibi olan kişilerde sıkça görülen ruhsal bir hastalıktır. Ezik ve çapsız kişilerde rastlanan psikotek bir sorundur. Bu tarz müptezellerin makam ve koltuk elde ettikleri anda , egolarını tatmin etmek için, emir vermek ve karşılarında insanların eğilmesi hoşlarına gider. Havariler ve koçlarda da gözüken bir psikolojik sorundur.

Asrımızın temel sorunu hızlı değişim. Nedense en çok  siyasetçiler ve bürokratlarda  ilk göze çarpıyor. Kişilerin huyları ve eylemleri zamana göre değişkenlik gösteriyor. Senelerce savunulan fikirler ve ilkeler bir çırpıda ihlal ediliyor. Doğrular inkar , yanlışlar kabul görüyor. Tezat  durumlar ortaya çıkıyor. Çıkar ve menfaatler doğrultusunda politika izleniyor. Politikacılar işlerine geldiği gibi değişken konuşuyor. Geçmişte karşı geldikleri bir çok şeyi zamanla kabul ediyorlar. İnkarcılık siyaseti demokrasiye darbe vuruyor. Hukuk kurallarına uymamak , yargı kararlarını yok saymak ,mahkemelere saygı duymamak siyasi bir değişimdir. Toplumsal denge bozukluğu tepeden başlıyor. Adalet devletin yöneticileri tarafından imha ediliyor. AYM kararlarına Cumhurbaşkanı uymaz ise ,  vatandaş mahkemelere nasıl itibar edebilir? Devletin başı  saygı duymaz veya inkar ederse, taban göbek atar. Önüne gelen herkes krallığını ilan eder. Sokaklarda horozlar çoğalır. Masum insanlar mağdur olur.   Yasalar çiğnenir. Yargıçlar adaletli kararlar veremezler. Toplumun düzeni bozulur.

Cumhurbaşkanı , aleyhindeki  bir  AYM  kararına uymuyor, saygı da duymuyor ise,  lehindeki diğer bir karara uymak zorundasınız diyorsa; ortada büyük bir yanlış ve çelişki vardır. Devlet baştan kokmuştur. Vatandaş aleyhinde verilen bir karara uymaz ise, emsal olarak Cumhurbaşkanını gösterirse  tablo vahim olur.  Yargı bağımsızlığı ve üstünlüğü ayaklar altına alınır. Ülkenin barış ve huzuru yasalara bağlıdır.

Son dönemlerde antidemokratik uygulamalar , yargılamalar ve  yanlış kararlar çoğaldı. Kişisel hak ve özgürlükler ihlal ediliyor. Yargı üzerine yapılan baskılar sistemi ve devleti işlemez duruma getirdi. Hakim ve savcılar görevlerini yapamaz hale geldi.  Adalet mülkün temelidir sözü askıda kaldı.

 Toplumlar sevgiyle bağlanır, adaletle yönetilir, ahlakla eşit muamele edilir. Devletin temelinde adalet, ahlak ve eşitlik yoksa, kişilerin onur ve şerefi korunamaz. Meydanlarda tilkiler, çakallar ve sırtlanlar cirit atar. Bu kirli savaştan herkes payını alır. Fakat Aslan düştüğü yerden kalkar. Hükümler ve kararlar ne olursa olsun,  Allah’ın adaleti şaşmaz. Allah adildir. Adil olanları sever.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU