30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Türk milleti esareti kabul etmez. Kahraman ve cesur bir millete savaşlar bayramdır.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
Bu içerik 1520 kez okundu.

 

Biz diz çökmweyiz. Kimseye boyun eğmeyiz. Bu millet asil ve  cesurdur.

Türkiye’nin şahlanmasından ve kalkınmasından rahatsız olan hainler ordusuna şahit oluyoruz. Ülkemizi ve milletimizi bölmek ve parçalamak  isteyen sinsi ülkeleri ve terör odalarını görüyoruz. Darbelerle başaramadıklarını  ticaret savaşlarıyla planlıyorlar. Ülkemize yönelik senaryolar ve planlar  askeri , siyasi ve ticari olarak devam ediyor. Her üç alanda da yaptırım ve baskı kuruyorlar.

Böylesine bir dönemde birlik ve beraberlik içerisinde dayanışma ruhumuzu daha fazla yaşatmalıyız. Aramıza sızmak isteyen hainlere ve düşmanlara fırsat vermemeliyiz. İstikbalimize ve  istiklalimize göz dikenlere karşı amansız mücadele vermeliyiz.

Bu sıkıntılı dönemde sevgiyle ve merhametle birbirimizi kucaklamalıyız. Hiç birimiz birbirimizi ayıplamadan ve ötekileştirmeden sarılmalıyız. Sevgiyle kaynaşmalıyız. Türk milletinin  gücünü,  iman gücüyle birlikte tüm dünyaya bir kez daha ispat etmeliyiz. Tıpkı 15 Temmuz darbesinde,  Afrin harekatında ve Fırat kalkanı operasyonlarında olduğu gibi gücümüzü   göstermeliyiz. Güneyimizde gelişen olaylar karşısında ABD’nin oyunlarına gelmemeliyiz. ABD ile olan işbirliğine derhal son verilmeli. Düşman dost olmaz. Ülkemize saldıran zalimlerle ne dost nede müttefik olunur.

Ticaret   savaşlarının yoğunlaştığı bir dönemde gerilim siyaseti terk edilmeli. Yolsuzluklar, usulsüzlükler, hukuksuzluklarla mücadele yapılmalı. Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkılmalı. Adalete güven tesis edilmeli. Yargı kararlarına  sadık olunmalı. Kamu kurumlarındaki baskılara son verilmeli. Eşitlik ve özgürlüğe önem verilmeli. Ticari fırsat eşitliğine dikkat edilmeli. Haksızlıklara prim verilmemeli. Liyakat ölçülerine uyulmalı. Yasama organı güçlendirilmeli.  Siyasi partizanlığa son verilmeli. Ne olduğu belli olmayan başkanlık sisteminden derhal dönülmeli. Birlik ve beraberliğimizi bozacak  sert siyasi  söylemlerden uzak durulmalı. Hak ihlallerine ve anti demokratik uygulamalara derhal son verilmeli. Yabacılara verilen  oturum ve vatandaşlık izni  iptal edilmeli. Toprak satışları durdurulmalı.

Bir takım gafillerin bilmesi gerekir ki; 30 ağustos zaferi, Türkiye'nin genelini ilgilendiren tarihi bir zaferdir. Vatanını ve milletini sevenlerin zaferidir. Kaypaklar, çapulcular ve kolpacılar bu  zaferin önemini idrak edemezler.

Dünya  tarihinde  eşi ve benzeri görülmeyen büyük Türk milletinin azmini, kararını, gücünü, inancını, kahramanlığını, ve bağımsızlık mücadelesini ortaya koyduğu tarihi bir kurtuluş ve direniş zaferidir. Yiğit , cesur ve kahraman bir milletin emsalsiz bir zaferidir.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletinin başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları  vatan  yapan , ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden, canlar uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

 

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU