İMAMOĞLU ALTIN FIRSAT

Tarihi siyasi fırsat kaçar ise sonuç vahim olur. İktidar hasreti devam eder.

İMAMOĞLU ALTIN FIRSAT
Bu içerik 5927 kez okundu.

        

         İMAMOĞLU ALTIN FIRSAT

İnsanları anlamak ve çözmek zorlaşıyor. Bazen Beklenmedik kararlar ve tepkiler çıkıyor. Hedefler değiştiğinde sözler de değişiyor.

Makamlar yükseldiğinde vaatler de sapıyor. Sözler tutulmuyor. Yamulmalar başlıyor. Siyasi kandırmaca ve aldatmaca hünermiş gibi sırıtıyor. “Siyasi çakallık” ve “politik kurnazlık” gerçek yüzü ve karakteri ortaya çıkarıyor.

KANDIRAN KANDIRANA!

Her nedense tüm yanlışlar siyasiler üzerinden yürüyor. Hiç kimse ülkemizde kötü örnek olarak; bir çobanı veya simitçiyi göstermiyor. Yöneticiler koltuğa oturduklarında kendilerini uyanık, karşısındakileri saf görüp aldatmayı ve kandırmayı marifet bellemişler. Samimi ve dürüst kişilerin duygularıyla oynamak şeytanın kuyusuna su taşımaktır.

TREN RAYDAN ÇIKTI!

Recep Tayyip Erdoğan  hizmet yoluna çıktığında samimi ve dürüst bir kadro ile gönüllere taht kurdu. Millet taparcasına etrafında kenetlendi. Girdiği tüm seçimleri kazandı ve başarılı profil çizdi.

Fakat, yıllar içerisinde bir grup çıkarcı ve menfaatçi kişiler etrafını kene gibi sardı. Çevresi hortumcularla doldu. Maalesef  bu kişiler yer edinmek pahasına olmadık cümleler sarf edip, ülkenin kaynaklarını ve makamlarını talan ettiler. Görevlerine sadık olmadılar. Ganimete daldılar. Devletin malını yiyerek kitabına uydurmayı hak saydılar. Yapılan her şeyin doğruluğunu Erdoğan’a inandırdılar. Fakat ülkemizin içerisinde bulunduğu siyasi, ekonomik ve idari durum vahimleşti. Yanlış kişiler ve politikalar partinin ve Erdoğan’ın siyasi geleceğini tehlikeye soktu. Kötülerle iş birliği yapmanın cezası; partiyi iç dağılmaya ve ekonomik felaketi beraberinde getirdi.

İMAMOĞLU GÜVEN VERDİ...

Özellikle sağ kesim tabanda, yeni bir arayış içesine girdi. Sağ cephede şikayetler ve mağduriyetler artmıştı. Ağır şartların yarattığı ve doğurduğu siyasi fırsatı;  İstanbul’da Ekrem  İmamoğlu yakaladı. CHP İstanbul’da önemli ve nüfuslu ilçeleri seçimlerde kazandı. Küçükçekmece ve Esenyurt gibi amiral ilçeleri CHP kazandı. İmamoğlu sağ oyların ve tabanda etkili olan kişilerin desteğiyle seçimleri kazandı. CHP’nin Esenyurt ve Küçükçekmece gibi ilçeleri ve kritik diğerlerini kazanmasına katkı sağladı. Bu gerçeği kimse inkar edemez. CHP, İmamoğlu ile tarihi altın fırsatı elde etti. Altın değerindeki tarihi altın fırsat siyasi başarıya dönüşmez ise, rüzgar terse ani olarak döner. Siyasi manzara değişebilir.

Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli çalışmalarıyla öne çıkıyor. Başkanlar içerisinde başarılı profil çiziyor. Hizmet yarışında önde gidiyor. Sosyal , kültürel faaliyetlerde ve saha çalışmalarında güzel işler başarıyor. Bunca olumsuzluklara rağmen seçmen ile arasında mükemmel bir bağ oluştu. Avcılar’da sistem tıkır tıkır işliyor.

Seçmen  31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde Millet ittifakını teste tabi tuttu. Muhalefet için büyük bir sınav. Bu test ve sınav sonucu siyasetin yönünü tayin edecek.

KOLTUĞA YAPIŞAN YAMULUYOR!

Saha izlenimim şu an için olumlu görülmüyor. Pis kokular duyuluyor. Radikal ve uç fikirli kişilerin yer tutmaya çalıştığı izleniliyor. İkili oynamalar, çifte sözler ve yamulmalar dilleniyor. Tabanı ve sağ kesimi kızdıracak politik sözler ve eylemler perde arkasında dizayn ediliyor. Umarım yaşantılarıyla, negatif fikirleriyle ve sivri çıkışlarıyla ortada dolaşanlara prim verilmez.

İmamoğlu’nun şahsını severek oy veren tabandaki etkili isimler dışlanır veya itibar edilmezse, siyaset arenası karışır. İmamoğlu gerçeğini ve çizgisini görmek ve anlamak için üstün basiretli politika gerekiyor. Aksi halde muhalefet iktidar şansını belki 25 yıl daha kaybeder.

Demokrasi acısından hoş olmayan bir tabloyla karşı karşıya gelinebilir. Türkiye’de parlamenter sistem, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı, özgürlük, eşitlik ve yürütmenin hakimiyeti acısından sancılı bir dönem gelebilir.

Milletin dini ve milli değerlerine karşı her söz ve eylem siyaseten ters etki yapar. Evrensel kuralları ve fikirleri baz alarak hizmet etmek esastır. İntikam duygularıyla politika yapmak partileri sıkıntıya sokar.

Uyarmadı demeyin...

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU