SİYASETİN FAY HATLARI

Türkiye depremi konuşurken , Ak Partide şirince depremi ortaya çıktı. Durumlar kritik ve sancılı görülüyor...

SİYASETİN FAY HATLARI
Bu içerik 2738 kez okundu.

 

SİYASETİN FAY HATLARI

Hükümet  kendi çöplüğünü temizlemeden, başkalarının refahı ve huzur için çabalıyor. Üstelik devletin enerjisi ve gücü başka kaynaklara aktarıyor. İç sorunları bırakıp dış ülkelerin meselesine ve onarılmasına kafa yoruluyor...

EV YAPAN BALTA DIŞARIDA KALDI!

Halkın sorunlarına öteleyip başka devletlerin meselesi peşinde koşan ve ayakları yere basmayan siyasiler var. Her fırsatta Suriyelilere iş ve konut  derdinde olan “Ak” gafiller var. Milletin vergisini ve gelirini yabancılara limitsiz harcanıyor. Denetimsiz ve sorgulanmayan ucube bir sistemin sancıları halkı çileden çıkarıyor. Ezilen işçiler, dertli esnaflar  ve sıkıntılı sanayiciler ekonomik krizin pençesinde can çekişiyor. Enflasyon sebebiyle asgari ücretin altında maaşı eriyen milyonlarca emeklilerde cabası!

ADALET DAĞITIMI UÇUŞA GEÇTİ!

Hükümet  son 5 yıl zarfında ciddi yanlış politikalara imza attı. Cumhuriyetin değerlerine sadık kal(a)madı. Demokrasiye işene geldiği gibi inandı. Yargıyı etkisiz hale getirdi. Adaleti raflardan indirdi. Taraflı kararlar  verildi. Yasamayı kaldırdı. Meclis saf dışı kaldı. Ucube bir sistem kuruldu. Devletin kurumlarının içi boşaltıldı. Ticari fırsat eşitsizliği diz boyu oldu. Siyasi baskı ve sindirme tüm ülkeyi sardı. AK Parti’nin var oluşuna sebep olan meseleler tekrar kendi elleriyle ortaya çıkarıldı. Sisteme ve partiye güven bitti. Ak Partinin miladını tamamladığı görülüyor . Her şey gizlense bile , millet her şeyin farkında. Halk kimin suçlu , kimin masum olduğunu gayet iyi biliyor. Sanıldığı kadar halk saf değil. Şirince olayı meseleyi çok güzel anlatıyor. Ak dava ,pak dava derken; kan davasına döndü.

“EVET”İN BEDELİ KRİZ KÜFESİ OLDU

Güç asla ebedi, hükümetler baki değildir. Gün gelir, devran döner, şartlar değişir,  su akar çatlağını bulur. Referandumla kandırılan halk bedelini siyasi ve ekonomik krizle ödüyor. Sakat kurulan taraflı başkanlık sistemi ülkeyi felakete sürükledi. Kimse güvenmedi. Muhalefet yok sayıldı. Kutuplaşma ve ayrışmayı getirdi. Ucube başkanlık sistemi siyasetin fay hatlarında kırılmalara, ayrışmalara ve bölünmelere sebep oldu. Sarayda deprem etkisi yaptı. Korku bacayı sardı. Artçı şoklar tüm ülkeyi sardı. Hükümet kara, kara düşünmeye başladı.

SİSTEMSİZLİK “SİSTEM”E DÖNÜŞTÜ!

Mesele  50+ 1 ya da  40+1  kadar indirgendi. Kaybetme endişesi her şeyin üstüne geçti. Algı operasyonları, engellemeler ve tuzaklarla iş yürütülüyor. Bu yanlış işler seçmen tabanında hükümet lehine pozitif etki yapmaz.

Seçilmiş kişilere karşı tavır almak iktidar partisini iyice yıpratır. Kırık koltuk koymak, protesto ettirmek, yasal engel koymak ve seçilmiş başkanları  tanımamak nahoştur. Ülkeye büyük zarar veriyor. Kimseye bir şey kazandırmaz. Öyle ki deprem sonrası yaşanan polemikler ve dalaşmalar iyice mideleri bulandırdı.

Milet canının derdine düşerken  sosyal medyada ve ekranlarda hükümet ile muhalefetin kavgalarına şahit olduk. Herkes ayrı telden çalıyor. Öyle görülüyor ki; seçimlere kadar köprünün altından daha çok sular geçecek. Sayısız film, fırıldak ve yamulmalara şahit olacağız. Güç bu gün birilerinde olabilir. Yarın kimde olacağını sadece Allah bilir. Allah her şeye kadirdir. O her şeyi  gören, işiten ve bilendir. Kara herkteki karıncanın dahi hesabını yapar. Kimsenin “ahı” ve “hakkı” kimsede kalmaz. Bizim Allah’a inancımız tamdır.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Şaban     0000-00-00 Kaleminize sağlık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU