İKİLİ OYNAYAN CAMBAZLAR

Hayvanlar alemi tilkiye güvense ve itibar etse, tilki ormanda KRAL olurdu. Tilkilik bir çakallık, maharet değil....

İKİLİ OYNAYAN  CAMBAZLAR
Bu içerik 2623 kez okundu.

 

VARAN-1

MASKELİ HOKKABAZ'LAR İŞ BAŞINDA...

Eziklik duygusu kişilerin gerçek karakterlerini ortaya çıkarıyor. Mesleki eğitim ve iş alanlarında başarısız olan kişiler siyasette tutunmaya çalışıyor. Her türlü ayak oyunlarıyla iş tutuluyor. Film ve fırıldak işleri başrolde. Maalesef bu dümenbaz kişiler kendilerini çevreye doğru ve dürüst kişiler olarak ispat ederler.. Sürekli poz verirler. Hep ön safta olurlar. Şirin görünmeye çalışırlar. İyi niyetli ve yumuşak huylu olarak dolaşırlar. Aslında bunlar maskeli tiplerdir. Gerçek yüzlerini hep saklarlar. Şans kendilerine geldiğinde her şey gün yüzüne çıkar.

KİBİR TAYFASI CİRİT ATIYOR…

Siyasette makam ve koltuk sahibi olanların değişkenliği ve oynaklığı, bir ironi değildir. Türkiye’deki menfi siyasi davranışlar ve ekonomik dengesizlikler bilinmedik ve tanınmadık yeni kişileri sahneye çıkardı.

Toplumda tanınmayan, halkta itibarı olmayan ve ahbap çavuş ilişkilerine dayanan yöneticiler türedi. Bu türevler 31 Mart ve  23 Haziran yerel seçimlerinde şans buldular. Bazı kibir tayfası yönetici konumuna geldi. Göreve ilk geldikleri günde bile,  egolarını tatmin etmeye başladılar. Kendi saltanatlarını kurmaya başladılar.  Bir yöneticiye yakışmayan şımarık hareketler ve davranışlar gün ışığında. Tepeden bakan tipler. Egoist ve bireysel iş takipleri. Üst perdeden konuşmalar. Kibir dolu sözler. Kişileri hor görmeler falan...

SONRADAN GÖRMELER...

Bu sonradan görmeler ve dönmeler her dönem  ortaya  çıkar. Bu şarlatanlar seçmeni asla düşünmezler. Bunların hizmet anlayışı kendi cepleri ve özel işleridir. Tek amaçları özel çevrelerinin iş takibini yapmaktır. Hedefleri yakın çevreye ihaleleri altın tepside sunmaktır. Bu tipler milletin derdinden anlamazlar. Sorun çözmezler. Fikir üretmezler. Yüzleri hep asıktır. Halktan kopuk yaşarlar.

NİTELİKSİZ NİTELİKLİLER!

Partilere sızan  bu vasıfsızlar, siyasetin hep gündemine otururlar. Partilere büyük zarar verirler. Başarısızlığın temelini oluştururlar.  Eleştirilere maruz kalırlar. Parayla bir çok eleştirinin çözülmesine ve kapatılmasına inanırlar. Güya rüşvet almazlar. Fakat yan cebe girmesine göz yumarlar.

Millet ittifakının başarısından dolayı göreve gelenlerde ciddi sorunlar ve pis kokular yayılmaya başladı. İstanbul’un bazı ilçe belediyelerinde ciddi sıkıntılar ve yönetim bozukluğu göze çarpıyor. Millet İttifakı’nın kazandığı ilçelerde kişiler egolar ve özel kadrolar hüküm sürüyor. Küçükçekmece ve Esenyurt ilçesinde belediyeler gaflet ve dalalet içerinde. Huzursuzluk ve düzensizlik konuşulur. İddia ve senaryolar diz boyu. Aldığımız bilgiler ışığında belediyeler kötü yönetilirse üst yönetim kadrolarında değişiklik kaçınılmaz olur. Vatandaş derdini anlatmak için akşama kadar beklerse; koltuklar işgal sayılır. Halk size koltukta özel arkadaşlarınızla akşama kadar oturmak için oy vermedi. Vatandaş Belediye başkanına derdini anlatamıyorsa, seçim kazanmak müzice olur. Vatandaşa bariyer koyanlar kendisini  bir gün kapıda bulurlar.

TAVŞANA KAÇ, TAZIYA TUT ANLAYIŞI !

İkili oynamak bir sanat değil. Bilakis edepsizlik ve karaktersizlik. Kalleşliğin ve ihanetin göstergesi. Dikiş tutmaz. Çorap ipliği gibi sökülür. Hayvanlar tilkiye itibar ve güvenseydi, tilki ormanda ‘KRAL’  olurdu.

Takipteyiz ve izliyoruz...  Bazen nasırlarına basmak gerekir ki, doğru işler yapılsın. Gün ola, harman ola. Ne demişler sap döner, keser döner; gün gelir, hesap döner.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU