SPORA İNCE AYAR

Yeşil sahalara haramiler karıştı. Sporda adalet kalmadı. Perde arkası karanlık.

SPORA İNCE AYAR
Bu içerik 2177 kez okundu.

 

Siyasi Maşalar Sahalara Daldı

Hep ekonomiden bahsedecek değiliz ya.. Biraz da futbol üzerine bir iki kelam edeyim istedim... Tabii 7’den 77’ye herkesin rağbet ettiği spor arenasında ayak oyunları çok. Yeşil sahalarda gidişat parlak değil. Kulüpler isyan bayrağını çekiyor! Tepkiler çığ gibi.. Sporseverler üzüntülü. Canı yananlar yazılı ve görsel medyada sert mesajlar yayınlıyor. Taraftarlar arasında gerginlik tırmanıyor.

Har alanda olduğu gibi sporda da eşitlik ve adalet kalmadı. Ahlak dışı hareketler diz boyu. Maçlarda taraflılık çok aşikâr. Futbol müsabakalarına müdahale ediliyor. Her yıl şampiyonluk ve lig maçları  dizayn ediliyor. Kapalı kapılar arkasında ve masa başında tahlil yapılıyor. Senaryolar ve kumpaslar çevriliyor. Büyük tezgahlar ve dümenler yaşanıyor. Medyada algı operasyonları oluşuyor. Gizli ve kirli eller spora gölge düşürüyor.

Saha içerisinde hakem kararları endişe verici. Sanki talimatlara göre maçlar yönetiliyor. Sanki birilerinin istekleri doğrultusunda görevler yapılıyor. Kulüplerin ve sporcuların  emekleri ve hakları gasp ediliyor. İddialar ve söylentiler ayyuka çıktı. Taraftar ve kamuoyu  şaşkın ve üzgün. Olup bitenler hayretle izleniyor. 

MASKELİ  OYUNCULAR

Siyasal iktidarın baskın ve etkin rolü Anadolu kulüplerinin üzerinde yıllarca  bilinen bir gerçek. Kulüpler siyasete alet edildi. Kulüp seçimlerinde türlü ayak oyunları oynanıyor. Oy deposu görülen kulüpler ve bazı futbolcular seçim çalışmalarında propaganda malzemesi yapıldı. Vekillerin ve belediye başkanların kirli işlerini aklama yeri oldu. Kulüpler arpalık gibi kullanıldı. Sporu sevdikleri için değil, siyasal çıkarlar uğruna ziyaretler yapıldı. Spora karşı maskeli ve iki yüzlü oldular.

KURUMLAR SİYASET KOKUYOR

Devletin bütün kurumları ve sivil toplum kuruluşları iyice siyasallaştı. Öyle bir zihniyet oluştu ki; her şeyin emrinin altında olmasını arzuluyor. Sporu da siyasetin bataklığına çektiler. Siyasallaşan spor ayrışmalara ve kutuplaşmalara gebe kaldı. Bir çok kulüp siyasallaştı. Büyük kulüpleri ele geçirmek için olağanüstü gayretler sarf ediliyor. Spora ince ayar çekiliyor.

SPORA İNCE AYAR!

Fakat büyük kulüpleri ele geçirmek ve söz sahibi olmak öyle kolay olmuyor.

Fenerbahçe üzerinde oynanan sıralı Ali cengiz olayları bardağı taşırdı. Aytemiz Alanyaspor maçında Fenerbahçe’yi hançerlediler. Resmen doğradılar. Şampiyonluk yolunda büyük darbe vurdular. Aslında Türk sporuna darbe yapıldı. Tıpkı şike davasında olduğu gibi. Bir sporsever olarak çok üzüntü duydum. Adaletsiz, haksız ve taraflı bir hakem sahaya çıktı. Kantarın topuzunu kaçırdı. Sporu felaketin eşiğine sürükledi. Yaşanan rezil yönetimlerden dolayı sorumlu olan her kim varsa, Allah onların cezasını bir gün verir. Sporu siyasallaştıran kim varsa, şiddetle kınıyorum. Kirli eller spordan çekilsin.

Şaibeli bazı  kulüpler siyasetçilerin çöplüğü olup, onların emir ve talimatlarıyla yürüyen bir mekanizma durumunda. Kolpacılar spora gölge düşürüyor.

Talimatlar ile iş yapılır ise, maşalık ve piyonluk zirvede olur. Maalesef emek hırsızları adil olmuyor.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU