POLİS VESAYETİ HORTLUYOR MU ?

Her gelen iktidara kendi adamını ve kadrosunu kuruyor. Hak ve adalete kimse uymuyor. Sistemler yalan ve talan üzerine inşa ediliyor.

 POLİS VESAYETİ HORTLUYOR  MU ?
Bu içerik 4961 kez okundu.

    

BİRAZ SAKİN OLUN BEYLER….

   İşini düzgün yapan herkese ama herkese teşekkür ederim. Birde diğer grup var. Şükretmezler grubu. Kendilerinin yerinde bulunmak için milyonlarca genç can atıyor.

Bazı görevlilerin bu sert tavrı niye?

Yevmiye usulü çalışanları ,dar gelirlileri biraz görüp Allah’a şükredin yahu(!

 Allah’ın isimleri sadece Rahman ve rahim değil. El Kahhar , Zül Celal…

 

Türkiye  uzun yıllar siyasi ve askeri sorunlar ile karşı karşıya kaldı. Anti demokratik uygulamalar ve darbeler yaşadı. İç ve dış baskılara maruz kaldı. Siyasi ve ekonomik krizler ile boğuştu.

Türkiye büyük badireler atlattı. Cumhuriyet ve demokrasi için büyük bedeller ödedi. Terör örgütlerine karşı büyük mücadele virdi /veriyor. Azılı hain düşmanlara karşı  kahramanca ve cesurca  tavır koydu / koyuyor. Ülke en büyük enerjisini siyasi krizlere ve darbelere karşı harcadı. Bu yüzden kalkınmayı ve büyümeyi tam yapamadı .

 Türkiye , 50 yıldır ayağına vurulan prangalardan ve zincirlerden kurtulamadı. On yılda bir  sorunlar yumağı ortaya çıktı. Siyasiler adaleti , demokrasiyi ve cumhuriyeti keyfiyetlerine göre tarif etti. Ve de uyguladı .

Gariban çocuğu yine işsiz, hısım ,akraba ,kankaların evlatları için yine istihdam hep var. ‘’ Yandaşlarını yaşat ki devlet yaşasın ‘’ değil mi?

Cumhuriyette asla imtiyaz yoktur.  Demokrasi  baskıyı kabul etmez. Taraflılık , yandaşlık ve ayrımcılık demokratik rejimlerde  hüküm sürmez.  Adaletsiz ve yandaş  idareciler sistemi sürekli işlemez ve çalışmaz hale dönüştürdü.

 Devletin içine sürekli çomak sokuldu. Devlet kurumlarına devamlı ince ayar yapıldı. Hakkaniyet ve eşitlik gözetilmeden devletin içerisine sızmalar gerçekleşti. Devletin temel fonksiyonları işlemez oldu. Partizanlık ve fırkacılık darbe üstüne darbe indirdi.

Askeri cunta vesayetinin zayıflamasından sonra , yerine farklı bir yapı göze çarpıyor. Fetö’den boşalan yerlere atanan liyakatsiz kişilerden garip uygulamalar gündeme geliyor. Bireysel olaylar kamuoyuna sıkça çıkıyor.

Memuriyette taraflılık olmaz(!)

15 Temmuz darbesinden sonra atanan polis memurlarının ve teşkilatının tutum ve davranışları halkın dikkatini çekmeye başladı. Kökenleri cemaatlere dayanan bir takım  yeni polis memurlarının; bireylerin özel yaşamlarına yönelik saçma sapan sualler sorması son derece vahim tablo ile karşı karşıyayız.  Masum bir vatandaşa kendilerini tek vatansever görmesi, efelik taslaması, vatandaşa kaba kuvvet sergilemesi  ve belindeki silahı koz kullanması kamuoyunu ciddi tedirgin ediyor. Güvenlik gerekçesiyle  bireylerin özel hayatına yönelik sorular yönetilmesi; hukuk kurallarına ve  çağdaş demokrasi normlarına uygun değildir.

Kontrolsüz güç tehlike yaratır (!)

Askeri vesayetin yerine, kontrolsüz  polis kuvvetinin hakim olması   beraberinde soru işaretlerini getirir. Kontrol edilmesi şart..  Şayet hatalar bireysel ise acil önlemler alınması ve personelin gözden geçirilmesi gerekir. Bazı memurların  yakın gelecekte  devlet içerisinde çıban başı olabilme ihtimali çok yüksek. Bu gidişat zurnanın zırt dediği yer olabilir.

Devlet içerisinde yandaş ve taraflı   devlet memurluğu yapılmaz. Kendini devletçi, karşısındaki farklı ve suçlu göremez. Bir devlet memurunun kendisi gibi düşünmeyen bir vatandaşa farklı gözle bakması ve muamele etmesi kabul edilemez. 

Devlet memurlarının partizanlık yapması ilerde başımıza başka çorap örebilir. İşleri Arap saçına çevirebilir. Sürekli arı kovanına çomak sokmak ve her işe müdahil  olmak   telafisi zor dönemi getirir.

Ülkemizi bekleyen en büyük tehlike ayrımcılık ve kutuplaşmanın yükselmesi;  adaletsizlik,  eşitsizlik  ve haksızlığın çoğalması.

Biz bize yeteriz . fakat ayrımcılık olmayacak. Herkes dürüst  ve adil olacak

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU