İKİ ELİMİZ YAKANIZDA OLACAK

Bu dünyada vatandaşlık haklarımızı helal etmiyoruz. Ahirette iki elimiz yakanızda olacak. .

İKİ ELİMİZ YAKANIZDA OLACAK
Bu içerik 5599 kez okundu.

 

GÖSTERİŞ BUDALALARI SAHNEDE…

Her fırsatta adam çarpanlar bugünlerde yine ortada şov peşinde. Samimi olanları tenzih ederim.Kimisi haram yolla ve kul hakkıyla elde ettiği servetini,kimisi de hiç alakası olmadığı din-i islamı kullanıyor.Haram bunlarda ,zina bunlarda,hak yeme bunlarda ,iftira ve fesat hepsi bunlarda. Her işleri reklam ve gösteriş. Öne çıkma çapaları apaçık sırıtıyor.Kafalarını yukarı kaldırıp birde poz vermeleri ise komedi ki ne komedi. Millette bir yerleriyle bu tiplere gülüyor. Kendilerinden güçlü olan karşısında ilik düğmeleyip; zayıf gördüklerinin altını oyup duruyorlar. Toplumun gözünde ise pespaye bir haldeler. Ne sözlerini tutarlar ne de Allah için bir bir samimi iş yaparlar.  Her işleri tribüne oynamak. Biraz adam olun ;  desekte ne fayda. Edepsizlik huy olmuş.. Bu zor günlerde biraz insan olsalar, nerdeee? Yine reklam,yine ucuz adam pozları ve fesatlık ... İnsanların kötülüğünü isteye isteye yaşayan böyleleri: bir gün o kadar peter olacak ki; Allah'ın adaleti budur ve şaşmaz.

En mühim ve üzücü şey şudur: Geçmiş yıllarda dinden mağdur olanlar son yıllarda  dini kolayca sömürüyor. Sanki Allahın emriymiş gibi, devletin bütün imkanları kendilerine helal kılınmış. Bizden olan yaşasın , bizden olmayan gebersin mantığı.

Evde ve işinde  partiye çalış, toplantılara katıl,parti  bayrağı salla,mitinglere iştirak et ve sosyal medyada trollük yap ; her yıl yardım kolileri kapıda.

Belediye ve kaymakamlık sosyal yardım fonundaki yöneticilere haklarımızı helal etmiyoruz.Ahirette İki elimiz yakalarında olacak. 

Ayrımcılık diz boyu.Adalet yok.Hakkaniyet  yok.Yandaşlık ve taraflılık ruhlara işlemiş. İnsaf, vicdan ve merhamet duygusu yok olmuş.

Mecliste  sosyal yardımları inceleme komisyonu derhal kurulmalı. Özellikle İstanbul’da her yıl yardım alanlar birer birer tespit edilmeli. Bunlara onay  verenler görevlerinden alınmalı.

Toplumsal sıkıntının hat safhada olduğu bir anda, ailelerin siyaseten ayırt edilmesi vahim bir durum. Siyasi ahlaksızlığa ve ayrışmaya sebep olanları kınıyoruz. İşinde  dürüst ve doğru olanlara söyleyecek hiçbir sözümüz olamaz. Onlara saygımız sonsuzdur.

 Gösteriş budalaları asla iflah olmaz. Kötülük ile beslenen her zaman kötülerle dost olur ve sonunda perişan olur. Hayat asla yamukları ve fırsatçıları affetmez. Bir kesere sap bile olamayacak şovmenlere duyurumdur...

Yusuf Uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU