BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.

Bayramlar vuslat günüdür. Hasretlerin sevince boğulduğu gündür. Gönüllerin kavuştuğu gündür. Gözlerin maziye takıldığı gündür. Sevenlerin kavuştuğu vuslattır. Sılayı rahimin günüdür.

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.
Bu içerik 2262 kez okundu.

 

BAYRAMLAR VUSLAT GÜNÜDÜR

Bu toprakların özünde, Şeyh Edebali’nin ektiği yurt, doğa, ahlak devlet ve insan sevgisi meşalesi vardır. Bu toprakların ruhunda, Hacı Bektaş-i Veli’nin hoşgörüsü , iman ve insan sevgisi vardır. Bu toprakların mayasında, Mevlana’nın Fuzuli’nin , Yunus Emre’nin aşkı , sevgisi , saygısı , güzel ahlakı, edebi muhabbeti , gönül insanları ve hoşgörü vardır. Bu milletin ve toprakların ruhunda ,İslam kardeşliği, yardımlaşma, dayanışma ve barış birliği vardır.

Gurur dolu şanlı tarihimize baktığımızda; bizi birbirimize bağlayan en temel unsur ; yardımlaşma ve dayanışma ruhudur.

Artık milletimiz rüzgarda eğilen fidan değil ,  fırtınada dik duran asırlık çınar ağacı gibi. Kökleri derin ve sağlam. DNA’sı hiçbir zaman bozulmamış. Milletimizin DNA’sı, Ağrı dağında , Erciyes dağında, Uludağ da, Toroslar da , Kaçkarlar da, Seyhan da , Ceyhan da , Kızılırmak da, Yeşilırmak da, Dicle Ve Fırat nehirlerinde yaşayan kahraman Anadolu kadınlarında saklı. Bu DNA Ural dağlarında yaşayan soydaşlarımıza kadar dayanır. Hiçbir milletin gücü bunu imha etmeye asla tarih boyunca yetmemiş/yetmeyecek.

Bizim amacımız insanların barış ve huzur içerisinde hiç bir insanı ve milleti ayıplamadan ve ayırt etmeden yaşamak. İnsanların güzelliği sözlerinden anlaşılır sözünden yola çıkarak;  gönüllere insan, yurt ve doğa sevgisini koyarak bir olma , iri olma ve diri olma mayasını aşılamak.

Dünya'nın merkezine insanı ,, insanın merkezine , aşkı , sevgiyi , saygıyı , muhabbeti , tatlı sözü, güler yüzü , hoşgörüyü, doğruluğu ve güzel ahlakı yerleştirerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek. Ülkemizin tarih , kültür, sanat , siyaset , ticaret, itibar ve şanını yüceltmek.  Biz Türkler, ilme , bilime ve inanç değerlerine önem veren sevmeyi , sevilmeyi , saymayı , yardımlaşmayı ve dayanışmayı ruhunda bulunduran bir milletin evlatlarıyız.

Bu kutsal ayda ,mübarek yerlerde tüm Müslümanlarca yapılan ibadetleri ve yapılan yardımları Yüce Allah kabul eylesin.

Bayramlar, sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı günler. Dünyanın bir çok ülkesinde Mısır’da , Filistin'de , Tunus’da Libya’da , Suriye’de , Irak’da Yemen’de , Keşmir’de , Doğu Türkistan’da  ve Filistin’de zulme uğrayan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Bu toprakların barış, güven, huzur ve istikrara kavuşmasını diliyorum.

Zulmün son bulmasını ve Adalet-i İlahi’nin yeniden hakim olmasını bekliyorum. Yurtta sulh cihanda sulh olmasını arzu ediyorum. Dünyada savaşların son bulmasını ve barışın yeniden hakim olmasını diliyorum.

Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkmalıyız.  Bu uğurda canla başla mücadele etmeliyiz. Milletimizin güvenliği , selameti, huzuru ve refahı için azimle çalışmalıyız.

Eğer benim kanımla Hz. Muhammed’in dini yükselecekse, durmayın Ey kılıçlar ! , doğrayın beni ‘ diyen Fatih Sultan Mehmet’in emanet ettiği bu aziz şehre , bu necip millete ve bu pak topraklara uzanan eller bir kez daha kırılsın. Bizi biz yapan damarlarımızdaki akan kandır. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır . Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Sakarya’da, Dumlupınar’da çarpışan ve Çanakkale’ de yatan kınalı kuzuları asla unutmamalıyız.

 İnsanlığı ve ülkemizi hedef alan alçak hain terör odalarını bir daha şiddette kınıyorum. Ülkemiz genelinde terör saldırıları, askeri operasyonlar ve 15 temmuz kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Menzilleri mübarek olsun. Mekanları cennet olsun. Tüm kederli ailelerin acılarını ve hüzünlerini en içtenlikle paylaşıyorum. Bu operasyonlarda yaralanan asker , polis ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Tüm vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Bayramını en samimi dileklerimle kutluyor;  ülkemize , milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve esenlikler getirmesini diliyorum., Hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Yolumuz Uzun , Geliyor Yusuf Uzun

İstanbul Tokatlılar Platformu

Genel Başkanı

Saygılarımla

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU