ÖZDİLEK BAŞKAN FARK YARATIYOR...

ÖZDİLEK BAŞKAN FARK YARATIYOR...
Bu içerik 1040 kez okundu.

 

   İŞTE ÖRNEK BAŞKAN .....

Niksar…

Danişmentliler’e Başkentlik yapmış önemli bir merkez

Yeşilin kültürle, doğanın tarihle kaynaştığı Tokat’ın en önemli kadim ilçesi. İnsanlarının yüksek kültürel farkı hemen dikkati çeker.

Niksar'ın asıl fatihi Danişmendli Devleti'nin kurucusu olan Melik Danişmend Gümüştekin Ahmet Gazi olmuştur. Danişmend Gazi fetihten sonra Niksar'ı sahil Rumlarına karşı mücadelede kendisine hem bir üs hem de bu devletin başkenti olarak seçmiştir. Bu dönemde Niksar ilim ve kültür merkezi haline gelmiştir.

Niksar, İç Anadolu’yu Karadeniz’e, İran’ı İstanbul’a bağlayan yolların kesiştiği noktada yer almakta olup ; bundan dolayı tarih boyunca ticari  ve askeri (stratejik) açıdan önemli bir merkez olmuştur.

 Niksar , geçmiş tarihlerden günümüze kadar bir çok medeniyetlere ve farklı kültürlere ev sahipliği yağmış  muhteşem bir ilçe.  Niksar tarih, tarım , tabiat, kültür ve turizm kenti olarak farkını açıkça göstermektedir..  Kelkit ırmağı ile Canik Dağları'nın kucaklaştığı, Kelkit ırmağının geçtiği vadi boyunca uzanan tabii güzelliklerin mekanı . Ilıman iklimiyle her türlü sebze ve meyvenin yetiştirildiği; geniş ova, vadi ve yüksek yaylaların bulunduğu güzel ilçe.

Tokat’ın ilçeleri  arasında Niksar son yıllarda çok fazla göze çarpıyor. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan hizmette sınır tanımıyor. Bu güne kadar sayısız sosyal projelere ve yatırımlara imza attı. Adeta Niksar’ı hizmete doyurdu. Niksar’ın güzelliğine güzelliler ve yenilikler ekledi.  Dürüstlüğü, efendiliği ve samimiyetiyle  Özdilek Başkan ;  Niksar’a farklı bir değer kattı. Parmakla gösterilecek örnek ve rol model bir başkan oldu. Her kesimin sevgisini kazandı. Niksarlıların gönüllerinde taht kurdu. İnsan ayırt etmeden , kayırmadan herkese eşit bir belediyeciliği götürme gayretinde oldu. Şaibeli işlerde hiç adı geçmedi. Ayaktakımı ve sırsıl tayfası Niksar’da itibar görmedi. Başkan Özdilek bu ayak takımı sözde gazeteci olduğunu söyleyen mahluklara asla eyvallah etmedi ve dikkate almadı. Başkanlar arasında büyük bir farkındalık yarattı. Belediyenin kapısını halka sonuna kadar açtı. Seçmeniyle kenetlendi. Çözüm odaklı siyaset politikası izledi.

Özdilek Başkanın adını hiç şaibeyi işlerde duymadık. Çakal tayfasından uzak durdu. Şeytanlık ve şer işlere bulaşanları belediyeye sokmadı. Cesur ve korkusuz bir insandır. Kuru kalabalığa eyvallah etmez. Siyaseti de , delikanlılığı da iyi bilir. Belediyenin sömürülmesine asla prim vermedi. Geçmiş başkanların yaptığı gibi , elinde mikrofonla dolaşan sırsılları  bir şey sanıp korkarak ‘’ şerrinden korunmak adına ‘’ ödeme yapmadı.

Özdilek Özcan Başkan engelleri birer birer aşarak yoluna devam ediyor. Umarım çizgisini hiç bozmaz. Diğer ilçe Belediye başkanları için aynı cümleleri  Pazar Belediye Başkanı Erdoğan Yılmaz hariç söylemek çok zor şimdilik. Yılmaz Başkan büyük bir kararlılık ve mücadeleyle projeleri ve hizmetleri yürütmeye gayret etmekte.

Her kim taş üstüne taş kor ise, övgüye mazhar olur. Efsane başkan olur. Hafızalarda yer alır. Millet,  laf değil eser üreteni bağrına basar.  Yolun açık olsun Kıymetli Başkan….

Özdilek Özcan Eyüp Eroğlu Metin Polat Tokat Erbaa Zile Turhal Niksar Reşadiye Pazar Artova Yeşilyurt Sulusaray Tokatspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU