TERS ÇABA ( HAYAL ,DÜŞ,İDEAL) MANTIĞI

İnsanoğlu tıpkı doğada ki bir bitkiye benzer . O bitki bir tohum olarak toprağa düşer, biter, büyür ve ölür İnsanoğluda doğar, büyür ve ölür.

TERS ÇABA ( HAYAL ,DÜŞ,İDEAL) MANTIĞI
Bu içerik 2291 kez okundu.

İnsanoğlu tıpkı doğada ki bir bitkiye benzer . O bitki bir tohum olarak toprağa düşer, biter, büyür ve ölür İnsanoğlu doğar, büyür ve ölür. Doğadaki hiç bir canlının hayali , düşü, ve ideali yoktur.

İnsanoğlu Dünya’ya geldiğinde emeklemeyi öğrenir sonra yürümenin hayalini kurar daha sonra yaşamayı düşler . Ömrünün sonuna doğru kurmuş olduğu hayal ve düşlerinin ideale dönüşmesini bekler.

İnsanoğlu hayallerinin ,düşlerinin  ve ideallerinin peşinden düşünerek giden bir varlıktır. Her insan hayal gücünü kullanır. İnsanlar öylesine hayal gücünü kullanır ki görünen ve gözlenen şeylerin arkasındaki görünmeyeni bile düşler ve ona göre idealler kurarlar.

Dünyanın gelişimine ve kalkınmasına yön veren insanlar hayal gücü yüksek olanlardır. Beyin gücünü iyi kullananlar hayal gücü sayesinde hayata daha iyi tutunan kişilerdir. Hayal gücü yüksek olanlar mantıklı, idealist , bilimsel ve evrensel , özgür düşünce ve fikir sahibi insanlardır.

Hayal gücü ve düşleri zayıf olanlar aptallık ve dahilik arasındaki bir bağdır. Aptallığın bir sınırı olması ama dahiliğin bir sınırının olmamasıdır. Hayal gücü olanlar dahi insanlardır. Hayal gücü ve düşleri olanlar azimli kişilerdir. Hayal gücü yeni bilgileri ortaya çıkaran bir güçtür. İnsanlar o kadar büyük hayaller ve idealler kurarlar ki , o hayatta yaşarken mağlup olmaları bile onlar için bu düşler ve idealler zaferdir. İnsanların bir yıldız , ay ve güneş gibi ideallerinin olması bir başarıdır. İdealist insanlar sınırları aşan insanlardır.

Hayal gücü ve ideali cesaret ile birleştiren insanlar düşlerine kolay ulaşırlar. Korkak ve cesaretsiz insanlar mücadeleci değildirler. Hayal gücü zayıf olanlar yay gibidir. İdealleri olmayanlar balon gibidir. Hayatımız, bizlerin hayal gücü ,düş ve ideallerine göre şekil alır. Bunlara göre büyür ve küçülür. Hayal gücü olanlar derin dahi insanlardır. Onların ufukları derya gibi derin ve büyüktür. Azimli ve kararlı bir ısrarla hallerinin arkasından koşanlar bir gün mutlaka bir başarıyla karşılaşırlar. Bu tarz ısrarlı kişiler başarılıdır. Dev hayaller kurarlar ve başarırlar.

Hayal kuranlar hep yalnız kalırlar Hayalleri gerçek olduğunda sahte dostlar çoğalır. Hayal gücü yüksek olanlar toplum içerisinde sıra dışı insanlar olarak algılanırlar/dışlanırlar. Sıra dışı insanlar her şeyin farklı yönünü gören , kavrayan, analiz eden , tasavvur eden , özgür düşünen evrensel kişilerdir. Düşüncesi ve fikirleri ipotekli değildir. Hayal gücü olanların bakış açıları geniş, dar ve sınırlı değildir. Olayları bütün yönleriyle görebilen ve irdeleyen kişilerdir. Bin hayal ve düş kuranlar , biri gerçek olduğunda mutlu olarak yaşamayı sürdürürler.

Hayal gücü yüksek olanlar genelde yıllar sonra kahraman olarak anılırlar. Tarihin sayfalarına adlarını başarılarıyla yazdırırlar. Anıları ve fikirleri nesiller boyu aktarılır. Tarih sayfaları , şehir levhaları ve caddeleri imparatorluklar kuran , zaferler kazanan, çağ açan , çağ kapayan , fert olarak mücadele edenler ile doludur.

Bazı çevreler idealist ve sosyal yönlü insanların çalışmalarından hep rahatsız olurlar. Onların kalplerinde hep korku vardır. Hayallerin ideallere dönüştüğü an onların başlarına bu korku meydana gelir. Bu insanların korktuklarının başlarına gelmesine biz ters çaba mantığı diyoruz. Ters çaba mantık hastalığı olanlar ruhsal ve psikolojik tedavi görmelidir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU