TOKAT’TA SİYASİ AKTÖRLER DEĞİŞECEK GİBİ…

  TOKAT’TA SİYASİ AKTÖRLER DEĞİŞECEK GİBİ…
Bu içerik 863 kez okundu.

         

TOKAT’TA SİYASİ AKTÖRLER DEĞİŞECEK GİBİ… 

  Siyaset sahnesinde sular durulmuyor. Sert rüzgarlar esiyor. Parti teşkilatlarında yeni değişimler ve hamleler konuşuluyor. Tüm taktikler ve senaryolar masada. Kulis haberleri Ak Partide yoğunlaşıyor.  Yerel seçimlerde büyük şok yaşayan cumhur ittifakı ; önümüzde ki seçimleri  

 ‘‘  Varlık-yokluk ‘’  meselesi olarak görüyor. Tüm tedbirleri iller bazında değerlendiriyor. Bunu basından sıkı sıkıya takip edip görüyoruz. 

Son seçimlerde Türkiye genelinde Tokatlıların millet ittifakına yönelmesi parti içi sinirleri iyice germişti.  Tokat Halkı yıllarca banko oy kitlesi görüldü. Kale gibi görülen iller ve insanlar birer birer koptu / kopuyor. Parti tavanında makam ve şöhret başlarını döndürünce , tabandaki dürüst ve samimi kişiler partiye sırt çevirdi. Yıllarca partiye emek veren , menfaatsiz şekilde Ak Parti için mücadele eden , halkın kabul gördüğü  bir çok insan küstü / küstürüldü. Kimse bunu inkar etmesin, son yapılan genel ve yerel seçimlerdeki oy kaybına bakın. 

Ak Parti yöneticileri şunun çok iyi farkında ; Anadolu seçmeni yön değiştirir ise, parti tarihinin en sıkıntılı dönemine girer. Telafisi zor günler yaşanır. Yeni dönem de mevcut vekillerin adaylığı çok riskli gibi.  Tüm tartışmaların odağındaki isim Özlem Zengin’in Tokat’ta saf dışı kalması büyük bir olasılık.  

Yeni dönemde Eyüp  Eroğlu merkezli bir teşkilatlanma yapılacak gibi duruyor.  Böyle de olması şart. Sürekli halk ile hemhal olan Eroğlu değil de kim? Milletin için de olan , her dert ve soruna çözüm arayan Eroğlu’nun ta kendisi. Masa başın da oturanlar , insanlardan kaçanlar , ipliğini boyayanlar bu şehirde herkese zarar. Bu tip isimler varsın gitsin. Tüm bu yaralara neşter vuracak  tek isim Eroğlu’dur. Önümüzde ki süreçte  Eroğlu,   başarılı çalışmalarıyla etkisi , yetkisi ve gücü daha çok hissedilecek bir siyasetçi olarak davasına hizmet edecek.. Ak Parti içerisinde  belirleyici siyasi aktör durumuna  gelecek. Tokat’ta oyun kurucu pozisyonuyla atların , fillerin , piyonların ve taşların dizilmesinde rol model olacak gibi. Eroğlu’nun Tokat’ta ki siyasi sorumluluğu çok artacak. Siyasi cambazlara , şark kurnazlarına ,fırıldak takımına  karşı pozisyonu çok önemli.  

 Toparlayıcı baş unsur Eyüp Başkan  

 Eroğlu Ak Parti’de siyasete girdiği ilk andan itibaren hep kabul gördü. İnsanlar ile saha da birebir ilgilendi. Kimi zaman da siyasetin doğal olarak ortaya çıkardığı badireli durumları ; sabırla ve zekice hamlelerle toparlamayı başardı. Geçen seçimlerde kaybedilen oyları yeni dönemde toplayacak halihazırdaki en önemli isim bence Eyüp Başkandır. Eroğlu’nun mücadeleci ve sabırlı tutumu AK Parti için Tokat’ta yegane umuttur. Bu anlam da Başkan Eyüp Eroğlu’nun rotasın da ve işaret ettiği ne olur ise,  buna uymak hayırlara vesile olur. Eroğlu ile siyasi yol arkadaşlığı yapanlar için de ,Tokat içinde aliyyül ala olur. 

Mülayim kişiliği  ve merhametli duruşu ile sırtlarlar, çakallar ve tilkiler etrafını kolay perdeliyor. Şizofren ve mitoman grupların çevrelemesiyle dostlarını ve cesur kişileri seçemiyor. Ak Parti Tokat’ta siyaseti Eroğlu ekseninde dizayn edeceği  kesin.

Kazandığı tecrübeler ile Eroğlu’nun gelecek yıllarda Tokat’ta çok daha etkili bir marka isim olacağına inancım tam… 

 

Tokat Erbaa Zile Turhal Niksar Reşadiye Pazar Artova Yeşilyurt Sulusaray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU