ÇÖP YIĞINLARI YÜKSELİYOR MU ,YÜKSELTİLİYOR MU ?

Bozuk zihniyet sahnede (!) Büyük ihanet devrede (!) İntikam siyaseti sahada (!)

ÇÖP YIĞINLARI YÜKSELİYOR  MU ,YÜKSELTİLİYOR MU ?
Bu içerik 1668 kez okundu.

 

ÇÖP YIĞINLARI YÜKSELİYOR  MU ,YÜKSELTİLİYOR MU ? 

  Bir takım siyasileri anlamak çok zor. Kafalarında kırk tane tilki geziyor. Çözmek için filozof olmak gerekiyor galiba.  Siyasi partiler birbirleriyle kapışırken , halk arada mağdur oluyor. Hizmet için göreve gelenler ve mangalda kül bırakmayanlar; intikam ve öfkeyle hareket ediyor.  

Bir başkan  diğer başkanı  yıpratmak için sorunları ört pas ediyor üzerine tapan çekiyor. Öyle yağma yok usta (!) 

KARAKTER EZİKLİĞİ Mİ? KİM Mİ? ÖFKE İLE İNSAN VE KURUM YÖNETMEK Mİ? 

 Yanlışları gördüğü halde görmemezlikten geliyorlar. Bu tipler  gün gelecek sokakta gezemeyecek. Bahusus önemle duyurulur. Bildiği halde kambura yatıyor, meseleleri çarpıtıyorlar. İroni ve demagoji ile politika yürütülüyor.  

BUNLAR MAKAMDAN ŞEREF ALAN  RİYAKAR TAYFASI..

  İnsanoğlu çıkarına ters düşen birçok konuda zıtlık ve karşıtlık üzerinden işlem yapıyor. Çakallığı ve tilkiliği elden bırakmıyor. Rakiplere karşı kurtlaşıyor. Devirmek için saldırgan, hırçın ve kindar oluyor. Adamına göre kartal , şahin ,tavşan ve aslan rolüne bürünüyor. Gözüne kestirdiği anda pençeleriyle hamle üstüne hamle yapıyor. Merhamet , şefkat ve insaf devre dışı kalıyor. Makamlar bezirganlık aracı olarak kullanılır mı hemşerim? Güvendiğin dağlara kar yağar usta (!) Böyle devam eder ise menfaatcilik, çıkarcılık ve yandaşlık adaleti, ahlakı ve edebi kül eder .  

   İstanbul her dönem siyasi tartışmaların ve propagandaların odağındaki şehir olmuştur. İstanbul , siyasi partilerin ve liderlerin  doğuşuna,  yıkılışına ve yükselmesine sebep oldu. İBB Başkanlığını millet ittifakı adayı  Sn. Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasıyla cumhur ittifak büyük şok yaşadı. İBB , Ak Partinin  çiftliği gibi senelerce kullanıldı. Tüm imkanlar yandaş isimlere adeta peşkeş çekildi. İBB’nin çalışmalarını sekteye uğratmak ve yavaşlatmak ve askıya almak  için her yol mubah görülüyor.  

Cumhur ittifakı yöneticileri , meclis üyeleri ve ilçe belediye başkanları  ; İBB Başkanını yıkmak ve yıpratmak adına yapılan katakullilere  sessiz kalıyor. Hani siz  vatanı ve milleti her şeyden üstün görürdünüz?  

Demek ki menfaatiniz olmayınca bu söylemleriniz fos .Demokrasiye ve İstanbul halkının iradesine  hiç saygıları yok. İstanbullular oy verir ise iyi muamele , oy vermez ise kötü muamele mi görecek ? Bu anlayış ve politika olumlu sonuç vermez. Hizmet etmek ve doğru işler yapmak her seçilmiş belediye başkanının ,meclis üyelerinin temel görevidir. Belediyeler arası iş birliği ihlal edilmemeli. Ortak akılla çözümler üretilmeli.  Diyalog mekanizmaları açık tutulmalı. İstanbul hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir.  

İstanbul’un değişik ilçelerindeki hafriyat terörüne karşı iş birliği acil şarttır. Çöp yığınları yükseliyor. Bu duruma , bu aymazlığa Cumhur ittifakı ilçe belediyeleri müdahil olmuyor. Sessiz kalıyor. Kaçak hafriyat hızla artıyor. Caddelerde ve sokaklarda  çöpler ve pis kokular yükseliyor. Yol üzerine kaçak hafriyatlar dökülüyor. Takiyyeci siyasetin sonu hezimet olur.  

 Eğer böyle gider ise , belediyeler arasında şu partili belediye , bu partili belediye diye birbirlerine çelme takacak olur iseler hepiniz kaybedecekisiniz bunu yazın kenara. 

 İSTANBUL’DA SON DURUM :FİLLER TEPİŞİYOR HALK EZİLİYOR… 

 

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU