SONGÜL’ÜN DON KAVGASI BÜYÜYOR

Donuma saygı gösterin ! Donumu kimse yargılayamaz !

 SONGÜL’ÜN   DON KAVGASI BÜYÜYOR
Bu içerik 3552 kez okundu.

 

                        

  SONGÜL’ÜN   DON KAVGASI BÜYÜYOR         

OLMADI SONGÜL KARLI

Zihnimizde bir Songül Karlı var.1987 li yıllardan…

Gazetelerde ‘’ EN GÜZEL TOKATLI’’ başlığı adı altında  9  sütuna manşet verilen haberler. Sesi kadar duruşu ve ilkeleriyle de hanımefendi bir Songül Karlı ; hep anılarda kaldı…

 Oysa şimdi Playboy dergisine boz verir gibi haller…Olmadı be Karlı. Sana bu hiç yakışmadı. Tabi ki kimse kimsenin giyimine yada donuna hatta o donun rengine karışamaz lakin , bizim aklımızda kalan Karlı bu Karlı hiç değil. Bu fotolarla gündeme çıkmak kadar olduysan vay ki ne vay…  

KADIN - İFFET – HAYA

Allah  , erkek ve kadını birbirlerine karşı sevgiyle cazip kılmış.  Bu kuvvetli sevgi ve duygu neticesinde hepimizi çetin bir imtihana tabi tutmuş. Dünyada ki  en zor mücadeledir  bu;  erkek ve kadının imtihanı. Avam içerisinde erkekte şeref, haysiyet, onur ve itibar mühim. Kadında ise iffet , namus ve haya son derece önemlidir. En zor imtihan iffet imtihanıdır. Bu çetin imtihanı kaybeden kadın veya erkek  dünya ve ahiretini kaybederek bedenini ateşe atar. Bu imtihanı kazanan kadın veya erkek;  dünya ve ahiretin kahramanı olur. Allah iffetini muhafaza edenlere ve koruyanlara müjdeler veriyor. İffetli kadın haya sahibidir. İffet ve haya duygusunu terk eden kadınların  imanı da gider. Edep ve hayadan yoksun olanlar ; volkan ve ateşin içerisine bedenlerini atarlar. Kor ateşte yanmayı hak ederler. Hayanın azlığı şer ve  küfürdendir. Kadın için en faziletli şey hayanın üstünlüğü ve namus kavramıdır.

Emr-i bil maruf ve nehy- i anil münker ortadan kalktı. Bu  tebliğ  her müslüman için farz-ı  kifayedir.  Emr-i bil maruf çok mühim bir meseledir. Uygulanmadığı takdirde cehalet ,şer, sapıklık , aşırılık  ve azgınlık virüs gibi toplumda yayılır. Bu kötülükler vücuda girdiğinde kanser gibi dağılır. Sınırsız sosyal iletişim araçlarının oluşmasıyla aileyi korumak zorlaşıyor.  Sınırsız özgürlükler kadın ve erkekleri bataklığa sürüklüyor.

İslam ülkeleri içerisinde en hızlı değişim gösteren ve bozulan ülke konumundayız. Millet olarak çöküntü halindeyiz. Maddi ve manevi değerlerimiz zayıflıyor. Cemiyet içerisinde ayıp sayılanlar caiz görülüyor. Kadının sosyal hayattaki  rolü itibarına ve saygınlığına gölge düşürüyor.. Kadının itibarı kayboluyor. 

Türkiye’de ekonomik kriz , salgın, Karadeniz ve Ege Denizi ve Akdeniz sondaj meselesi derken ; birde  ortaya Songül Karlı’nın donu gündeme damgasını vurdu. Don kavgası başladı. Sosyal medya hesabından paylaşılan görüntüler toplumda infial yarattı. Tepkiler çığ gibi büyüdü. 

Büyük bir İslam medeniyetine sahip bu coğrafyanın içerisinde çıplak pozlar veren ,  edep ve ahlaktan yoksun sözde sanatçıların hiçbir değeri millet nezrinde yoktur. Haya ve ahlak erozyonuna uğramış tiplerin topluma bir katma değeri olamaz. Don, sütyen,  meme ve popo şovu yaparak tüm malzemeleri  teşhir etmek gayri ahlakı bir durumdur. Kimsenin kabul edemeyeceği çirkin ve iğrenç bir olay.  Bu yollara baş vuranlarının sonu pek hayra alamet olmuyor. 

Bu rezalet görüntüler karşısında özür dilemesi ve kaldırması gerekirken, bir de küstahça savunma yapılıyor. Özrü kabahatinden beter.  Sanatıyla donunu kıyaslıyor.  Karlı’nın  sanatına sayı gösteren herkes ,  donuna da saygı göstermek durumundaymış. Karlı ‘’donumu kimseye yargılatmam’’ diyor.  Fermuarı açık donuna da saygı gösterilmesini istiyor. Alçaklığın bu kadarına da pes yani .  Fermuarı açıp poz vermenin maksadı nedir? Bu ne anlama geliyor ? Toplumdan neyi amaçlıyor?

Hanımefendi şunu iyi bilin ki ; özgürlük kavramının altına sığınarak milletin şehvet duygularını kabartıcı ve ahlak kurallarını zedeleyici eylemlerden  sakının. Özgürlüğünüzü aile içerisinde yapabilirsiniz. Sanatınızla ve projenizle gündeme geliniz.   İslam ülkesinde salyangoz satılmaz.   

Bir Tokatlı olarak temsil ettiğimiz onlarca sivil toplum kuruluşları adına ; sizleri gayri ahlaki davranışlardan dolayı kınıyoruz. Hiçbirimizin temsil hakkını ve iradesini sizlere tanımıyoruz.  Kamuoyundan özür dilemenizi bekliyoruz.

Tokat enler ödülü layık gören yetkililerin bir kez daha düşünmesini önemle bekliyoruz. Toplumun örf , adet , gelecek ve göreneklerine riayet etmeyen ve donuyla ortalıkta dolaşan birisine  ödül vermek doğru bir strateji olamaz. Elekten elenmezler ise ; döner , dolaşır  çamur gibi bulaşır. Huyunu  bilmediğiniz ata binmek veya beslemek isterseniz, atın bir gün tekme atacağı düşünülmeli.

Tokat Erbaa Zile Turhal Niksar Reşadiye Pazar Artova Yeşilyurt Sulusaray Tokatspor Songül Karlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU