ÇAKALLARIN KÜSTAH TÜRKİYE HAMLESİ

Ambargolar ve yaptırımlar Türk milletine vız gelir. Milletimizin devlet, bayrak ve yurt sevgisini hiç bir güç söndüremez. Cesur ve kahraman bir milleti kimse yıkamaz. Tarih buna şahittir.

ÇAKALLARIN KÜSTAH TÜRKİYE HAMLESİ
Bu içerik 2136 kez okundu.

    

  ÇAKALLARIN  KÜSTAH TÜRKİYE HAMLESİ

  Rus yapımı S-400 hava savunma sistemlerinin alınmasının ardından Türkiye-ABD ilişkilerinin uzun bir süredir gündeminde yer alan CAATSA (ABD'nin Hasımlarıyla Yaptırımlar Yoluyla Mücadele Etme Yasası) yaptırımlarını uygulama kararı aldı. Türkiye’ye uygulanan CAATSA yaptırımları, temel olarak Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı’nı hedef aldı. Buna göre, Savunma Sanayi Başkanlığı bundan böyle ABD’den ihracat lisansı alamayacak. 

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun  imzasıyla yayımlanan yaptırım kararında, "Türkiye’nin Rus hava savunma sistemlerini satın alma ve test aşamasında, ABD’den gelen uyarıları dikkate almadığı" belirtildi.  

Evveliyatından beri Türkiye’nin jeopolitik konumu, demografik yapısı, bölgesel varlığı ve tarihsel gücü ve Türk - İslam inancı , batının  korkulu rüyası olmuştur. Emperyalist güçlerin hedefinde Türkler  hep birinci hedeftir. Yahudi ve Hristiyan dünyasının tarihsel düşmanı sürekli Müslüman ve Türkler olduğunu bilmeyen yoktur. Köpeklerin tırnakları ne zaman yer bulsa, saldırıya kalkıştı. Türkiye’nin zayıf noktalarını bulup, politik ve ekonomik anlamda hep altımızı oyan karar ve duruşu ortaya koydular. Türkiye’nin çıkar ve menfaatlerine ters düşen bir siyaset i uygulamayı adeta 1.kural olarak gördüler. Bunların yanında ve kuklaları olan terör örgütleri , fetöcu ,üniformalı hainler  alçaklıkta ve hainlikte sınır tanımadılar. Darbeler yaptırdılar, Müslümanları ezdiler, ülkemizi sürekli geride bırakma gayretinde oldular. Kan ve göz yaşını bu asil millete reva gördüler.

 Zalim siyonizmin uşakları ve devşirmeleri  ‘’sömürgeci’’ kimliklerini ve kanlı ellerini Türk- İslam coğrafyasından hiç geçmedi. İnsan kanı üzerinden varlıklarını  ‘’soykırım  ve vahşilik’’ ile  sürdürdüler. Emperyalist güçler dünyadaki yoksulluğun, eşitsizliğin ve adaletsizliğin aktörleri oldu. Faiz , kur , enflasyon ve finans aktörleri  ülkeleri inim inim inletiyorlar. İnsanlığı bu yol ile ateş çemberinin içerisine soktular. Ülkeleri düven gibi kullanıyorlar. Doğal kaynakları talan ediyorlar.

 Bu iblislerin ne dostluğu ne de müttefikliği hiçbir zaman olmamıştır. Türkiye’deki çetelere, terör odaklarına ve hain gruplara her fırsatta açık ve gizli destek oldular. Bunlar , şehitlerinin katilleri,  devletimizin ve milletimizin baş düşmanıdır. 

Türkiye’nin kalkınması, güçlenmesi, büyümesi ve bölgesel gücü ; ABD  yönetimini ciddi rahatsız etti. Artık istedikleri gibi at oynatamıyorlar. Emirlerini harfiyen uygulayacak isimler artık yok.   Rusya, Türkiye ve İran’ın ortak iş birliği ve diplomasi gücü ABD’Yİ  Ortadoğu,  Doğu Akdeniz ve Ege’de köşeye sıkıştırdı. Türkiye’nin mili savunma sistemlerindeki inanılmaz başarı ve milli savunma araçlarının üretimi bölgesel politikalarda çok etkili oldu. ABD,  Türkiye ile iş birliği yapan tüm ülkelere ekonomik ve siyasi baskılar yaparak intikam peşinde koşuyor. Müttefike bakar mısınız ? Resmen Türkiye düşmanlığını besliyor. Bu yaptırımların manası ‘’ yeni bir milli kurtuluş mücadelesi’’ anlamına gelir. Her türlü bedele razı olarak milli politika izlenmesi gerekir. Bu vicdansız ve ahlaksızların kırdığı yumurta kırkı geçti. Sicilleri bozuk ve suçlarla dağları aştı.

•         15 Temmuz 2016 darbesinin baş aktörü.

•         Hakaret içerikli tehdit mektupları

•         İsrail, Ermenistan , Yunanistan’ın  ağababası

•         12 Eylül darbesin faili

•         28 Şubat post modern darbesinin perde arkasındaki ülkesi

•         Tüm şehitlerinin katili ve terör destekçisi.

•         Siyasi ve askeri baskıların mimarı 

•         Uluslararası anlaşmalara uymayan ve mahkemeleri tanımayan  iki yüzlü tavırlar.

•         İstediği ülkeye yaptırım ve ambargo koyan zalimlik ve çetelik.

•         Kim mi bu ülke ?

•         Tabi ki herkes biliyor ,söz de dost ve müttefik olan US

Siyonizmin gayri meşru çocukları asla bu topraklarda at oynatamayacak. Emellerine ulaşamayacak.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU