GARA'YA KARŞI ZENGİN GÜNDEM

Zırvalık zirvede. Utanma kayboldu. Gerilim yükseldi. Ak Parti içinde fısıltılar çoğaldı. Parti tabanı çok rahatsız.....

GARA'YA KARŞI ZENGİN GÜNDEM
Bu içerik 1189 kez okundu.

          

   GARA’YA KARŞI ZENGİN GÜNDEM 

Türkiye  PKK , PYD, YPG ,KCK DHKPC ve diğer terör unsurlarına karşı büyük mücadele veriyor. Son yıllarda terör odaklarına yönelik başarılı  operasyonlar yapılıyor. Devletimizin tüm birimleri topyekun çalışıyor. Vatan hainlerine göz açtırmıyorlar. Asker ve polislerimiz hainlere ağır darbeler vuruyor. İç ve dış cephede sürekli denetimler ve operasyonlar düzenleniyor. Mağaralarda inlerine kadar giriliyor. Sayısız terörist etkisiz hale getiriliyor.   

Gara'da gerçekleştirilen Pençe Kartal-2 Harekatı ile bir mağarada rehin tutulan  13 vatandaşımız,  PKK terör örgütü  tarafından ‘’hunharca ve alçakça’’ şehit edildi. Masum ve silahsız vatandaşlarımız haince ve kalleşçe şehit edildi. 83 milyon yasa boğuldu. Fakat ordumuz şehitlerin intikamını çok ağır aldı, alıyor.  PKK’nın kalleş ve cani yüzü bir kez daha ortaya çıktı. Terör örgütü ve onun destekçileri askeri harekete dair algı operasyonu yaptı. Bombaları ve kurşunları yiyen PKK’nın sözde liderleri, ‘’Devlet bizi niye muhatap almıyor…’ diye sızlanmaya başladı. Devlet sizin neyinizi muhatap alacak? Bu ülkede Kürt Sorunu yok, terör sorunu var. Terörün bu coğrafyada kimler tarafından ve ne amaçla çıkarıldığı, finanse edilip desteklendiğini herkes biliyor.

Taraflı Partili  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çarşamba günü büyük müjde haberi bir çok soru işaretini akıllara getirdi. İktidar, rehineler kurtarılsaydı kamuoyuna ‘’bu büyük müjde’’ kongrelerde bangır bangır ilan edilecekti. Şehitler politik istismara  ve siyasete alet   edilecekti. Siyaseten zafer ve başarı görülecekti. Sonuç fiyasko çıktı , İktidar çark etti. Ani  U dönüşü yaptı. Suçlu muhalefet görüldü.  Kartel medyada siyasi saldırılar hızlandı. Troller tayfası ve sözde basın başarısızlığın arkasında algı operasyonları türetti. 

Siyasal iktidar her başarıyı kendinden, başarısızlığı ise muhalefete yıkma hususunda çok mahir oldu. Eleştiriye  dahi tahammül edemiyorlar. Muhalif gruplara  hain gözüyle bakılıyor. Aynaya bakılsa , sorun çözülecek. 15 Temmuz öncesi kimlerin kimlerle işbirliği yaptığı çok iyi bilinir

Memleketin havasından, suyundan mıdır bilinmez. Tokat Milletvekilleri gündem yaratan ve kamuoyunu  meşgul eden kişiler olmuştur. Tasvip edilmeyen deli huylarıyla gündem oldular. Hokkabazlık ve küfürbazlık ayyuka çıktı. Mecliste saldırgan tavırlar ve eylemler yaşandı. Aslan’ı , Kaplan’ı, Sobacı’sı ,Yüksel’i, Tosun’u geldi geçti .Kara listeye  Özlem Zengin girdi ve herkesi geride bıraktı. Fırtına ötesi bir gidişat. Hayra alamet değil.  Neden her şeye maydanoz oluyorsunuz ? Niçin atılgan ve saldırgan tavırlar? Nedir  tepeden konuşmalar ve kavgacı tutumlar ? Kavgayı sevdiğini biliyoruz. Her kavgadan başarılı çıkma şansınız yoktur. Savaşta önde olan hedeftedir. Oyunda ilk piyonlar kullanılır. Bazı durumlarda siperde olmak gerekir. Hep kavga etmek yerine birazda kalplere dokunsanız ,ne iyi olurdu.

Her siyasal parti uç isimleri piyon olarak kullanır. Sıra dışı çıkışlar ve fikirler el altından verilir. Kötü niyetli fikirler ve itirazlar kamuoyunda ölçülür. Nabza göre şerbet verilir. Akıllı politikacılar iyi niyeti ve samimiyeti hep kullanırlar. Şöhretin aslında bir afet olduğunu ve büyük sorumluluk gerektirdiği bilinmelidir.  

Size imtiyazlı kadrolar  bile sahip çıkmadı. Beğenmediğin, umursamadığın, dikkate almadığın, mesajlara dönmediğin, hakir gördüğün Tokatlılar sadece sahip çıktı. Jülide hanımlardan, Armağan beylerden , youtuber lardan bir destek mesajı gören oldu mu? Ben görmedim. Bazıları da etrafta algı oluşturarak ; bitmiş ve tükenmişliğini tolera etmek için  Sayın Zengin’ e destek çıkarak ; kendi ipini boyama derdine düştü. Bunları toplum çok iyi biliyor. Belli boncuklar ve çoban Hüsnü…..

Savunmanız ve söyleminiz ‘onurlu kadın’ konusunda doğru bir yaklaşım olmaz. Konuşamayan, haksızlığa uğrayan, zayıf , kimsesiz, tacize ve  şiddete uğrayan ,ezilen, korkan ve güvensiz  kadınlar  sizce onursuz mudur ? Renge renk eşarp bağlamakla onurlu olunmuyor.

Ne demiş atalarımız küçük lokma ye, büyük söz söyleme. Bence geri vites atınız, arkada durunuz.  Dinimizde vardır : Her işte mutedil üzere olunuz. Orta yol ahsen olanıdır.

Özlem Zengin Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU