TAŞLAR BAĞLI, KÖPEKLER SERBEST !

Memlekette yanlışa dur diyecek bir tatar Ramazan şart. Elbet çıkacak...

TAŞLAR BAĞLI, KÖPEKLER SERBEST !
Bu içerik 2488 kez okundu.

 

TAŞLAR BAĞLI , KÖPEKLER SERBEST !                

Karakteri düzgün, mert ve delikanlı bir insan ; "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın "demez. Yılanın karakteri zahirdir.

Dostuma , arkadaşıma ve  bu ülkenin helal ekmek peşinde koşan şerefli  her insanını inciten  ve damarına dokunan, kirli haber üreten fitnecisine , sahtekarına karşı  her zaman mücadele ettim.

O kadar ezik ve dışlanmıştır ki , sürekli güçlü siyasetçi ve bürokrat ile poz vermek için bin takla atmaktalar. Bir resim almak için kılıktan kılığa girerler. O pozlarla  iş tutar ve övünürler.  Cahilin sermayesi başarılı kişilerin gölgesinde yürümektir. İt kağnı gölgesinde yürür de kendi gölgesi sanırmış. Zübüklük hikayesi bu olsa gerek. Bu tiplere koyun bile emanet edilmez. Koyunu keser yer, kurt kaptı derler.

Uyumsuz ve huysuz tipler.

Kimine fesatlık, kiminin hakkına gasp, kimini sindiremez, kimine kripto, kimine fetöçü, kimine başka iftiralar atıp duruyorlar.

Geberene kadar çalıp çırpıp yine de millete olan hasetleri bitmiyor. Fil gibi her şeyi hortumluyorlar. Doyumsuz yaratıklar. Haramzadeler tayfası.

İnsanlara Fetöcü demek kolay mı ?

Sen hangi bayırın nesisin? Daha düne kadar eşlerinizi  Gülen tayin ediyordu. Şimdi ne değişti. 15 Temmuz sonrası ani u dönüşü. Hayırdır münafık.. Şehirde muhbir olduğunu cümle alem bilir.    

Bu ülkenin polisi, askeri, savcısı, hakimi kimin suçlu veya suçsuz olduğunun kararını verir.

Bu şehir ve  bu ülkeye insanları sen mi getirdin ki , "Gitsinler; ölsünler..." diyorsun.

Neyine güveniyorsun embesil. Memlekette saman kadar kıymetin bile yok. Boş teneke misali.

Fasık  ve habis bir ruh bela arıyor... .

Orayı burayı mikser olup karıştırıyor. Bu tiplere susan zihniyet mesul ; kendilerine gider yapan, toplumu geren, bastığı yeri kurutanlara ‘’STOP’’ diyemeyenler suçlu.  

Nerde bir STK görseler. Kartal gibi çökerler. Kuzgun gibi inerler. İnek gibi sağmaya başlarlar. Çünkü bedavacılar, helvacılar.

Belediyeleri ve iş adamlarını soyarlar. Servet üstüne servet eklerler.  Mazaallah karışan da yok. Yine de doymuyorlar. İnsanların yaşam haklarına ve aşına fesat etmek için hep pusudalar. Utanma ve arlanma da yok.

Parası olup, aynı rezilliği yapanlara ne demeli ?

Bunlar da eziklikte Nirvana.

İnsani bir çevresi ve dostu hiç yok.

Hayatı boyunca herkesi kullanıp atmış.

Bu yüzden dostluğa ayarlar. İstişare bilmez, bencil zihniyet. Trilyon harcasalar, bir adım mesafe alamazlar. Yükselemezler, yükseldiklerini zannederler .Fakat insanların gözünde alçalırlar.

İnsanların şerefi ile verdiği hayat mücadelesine çomak sokmak, hangi kelpin haddine.

Bu memlekette bunlar gibi tescilli sahtekarlar, fırıldaklar, fitneci ve iftiracı yalancılar ortada ise , namerte karşı elbet ki mertlerde bu meydanda ; her platformda olacak. Hem de anladıkları dili onlara ezberletene kadar.

Değerli sanatçımız Arif Nazım ne güzel haykırıyor bir şarkısında :

"Taşları bağlamışlar köpekler serbest

Eşkiya düze inmiş yiğitler derdest

İmama bozulup da bozmayız abdest

Gün gelir de bu hesap görülür elbet"

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU