ŞEHİTLERİ İSTİSMAR EDEN RANTÇILAR

Fırıldak proje simsarları. Şehit rantçıları. On beşli tacirleri......

ŞEHİTLERİ İSTİSMAR EDEN RANTÇILAR
Bu içerik 1503 kez okundu.

 

ŞEHİTLERİ İSTİSMAR EDEN RANTÇILAR

Tarihsel acılarımız, gözyaşlarımız, canlarımız  ve tarihi olaylar üzerinden  algı oluşturuyorlar. Tarihsel değerlerimizi yıpratıyorlar.

 Şehitlerimiz kullanılıyor. Ranta kurban ediliyor. Hayırla yad edilmeleri gerekirken, “ projeler” adı altında devasa paralar cebe indiriliyor. Simgeler  ve semboller  kullanılarak büyük geçim kaynağı oluşturuluyor. Devlet bu tarz yapılara ve kişilere karşı ciddi tutum almalı. Vatan için canını feda edenler ,sizlerden proje istemez. Çalgılı çengili ve  yemekli programlar istemez. Kabrinde yatan şehitler kültür merkezlerinde ve lüks mekanlarda büyük paralar karşılığında etkinlikler istemez.

Şehitleri kullanarak  belediyelerden , iş adamlarından para devşirenler  onur , şereften bahsedemez. Masraf gösterip yan cebe koyanlar , dini ve milli duyguları zedeleyenlerdir.

Hangi şehit sizden lüks otelde program ister ?  Hangi şehit sizden resim sergisi ister ?  Hangi şehit eşyalarının açık artırmaya çıkması ister ? Bu rantcılar ne ayak belli değil. Yerine göre esnaf ,bâzen tanıtımcı, bazen şebek, yerine göre partici... her taşın altında bunlar var .

Tokat’ta “ 15’liler”  soygun ve yolsuzluk için kullanılıyor . Oyun içinde oyun var. Şarlatanlara  altın kapı sanki.

15’liler sizden proje mi istiyor?  15’liler sizin  rant kapısı mıdır ?  15’liler sizin geçim kaynağı mıdır? 15’liler size istismar yeri midir?

Dini hayır işinde  bulunmak istiyorsanız ,camiler boş duruyor. Bedava yer. 24 saat açık. Şehitler ve ölenler için kuran okunabilir. Dua edilebilir.

Kolpacılık ve simsarlık yaparak şehitleri kullanmayınız. Dini ve milli değerlerimizle oynamayınız.

Tarihsel olaylar ve kişiler üzerinden hüküm sürenlere millet prim vermemeli. Devlet denetleme ve sorgulama işlerini sürekli yapmalı. Hatta hesap sormalı. Hukuki düzenlemelere yasal takip artık şart. Niçin aldın ?  Nereden aldın ? Nereye harcadın ? Ne kadar aldın? 

Kendini uyanık zannedenler, simsarlar ve şarlatanların yolu budur. Bunlar çalışmadan geçinen bedavacı tayfa. Toplumdaki helvacılar. Zübükler,sırsıllar. bezirganlar ve hortumcular kitlesi.

Neymiş efendim  15’liler 15 yaşındaki çocuklarmış.  Acıtasyon örneği. Toplumsal bir duygu sömürüsü. Halkı kanalize etme yöntemi. Yüreğe dokunarak elindeki parayı alma hamlesi. Tilkiliğin ve çakallığın tezahürü.

Dolandırıcı ve sahtekarlara dikkat

15’liler 15 yaşındakiler değil. 15’liler tevellüt 1315 olanlardır. Yaşları askerlik çağında olan gençlerimizdir. 15’lilerin yaş durumunu ve tarihini bilmeyecek kadar cahillerin sözlerine itibar etmeyiniz. Artık oyunlarını bozun. Sözde sahtekarlara ve dolandırıcılara itibar etmeyiniz.

Sizin iyi niyetli verilen paralarınızı nasıl  yenildiğini  ve servet yapıldığını  ah bir bilseniz ,  bir kuruş para vermezsiniz. Oyunları artık bozun. Topluma karşı güya  şehitlerimizi savunan tipler. Gerçek yüzleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU