VURGUNDA ŞAHLANMA DÖNEMİ

Sanal ticaret hayalcilik üzerine yürüyor. Binlerce insanın birikimleri çalınıyor. Memleketi hayal tacirleri sardı.

VURGUNDA  ŞAHLANMA DÖNEMİ
Bu içerik 1316 kez okundu.

 

  HAYAL SATAN TACİRLER TÜREDİ.....(!) 

Türkiye bir ucube siteme geçti. Yasama , yürütme ve yargı sistemi allak bullak oldu. Meclis iradesi etkisizleşti. Yasama yürütmenin emrine verildi. Denetleme devre dışı kaldı.  Devletin tüm kurumları tek kişiye fiili olarak bağlandı. Türkiye bu sisteme ne kadar hazırdı ? Sistem kazığı vatandaşın omuzlarında

 Taraflı başkanlık sistemi tüm dengeleri iyice bozdu. Yargıya güven kalmadı. Demokratik kurallar değil, otokrasi düzeni yerleşti. Tek adama bağlı yönetim şekli ülkenin kimyasını  bozdu. Muhalif grupların hiçbir görüş ve fikirleri  muhatap dahi alınmıyor. Ak Parti teşkilatları ve bürokrasi içerisindeki boş boğazlar Erdoğan'a en büyük zarar bunlardan geliyor. İstişare ve ortak akıl dönemi rafa kaldırıldı . Çünkü parlamento emir komutayla perde arkasında idare ediliyor. Hal böyle olunca ;  kimin eli kimin cebinde bilenmez oldu.

Siyasal iktidar güç zehirlenmesi yaşıyor. İktidara sırtını dayayanlar  göz dağı ve tehditlere başladı. Artık millete parmak sallanıyor. Kibir , öfke,  büyüklenme ve kin toplumsal bir kutuplaşmaya ve ayrışmaya doğru gidiyor. Devlet kurumlarının imtiyazlı davranışları ve kararları haksızlığı, eşitsizliği ve adaletsizliği artırıyor. Liyakate bakılmıyor. Tabi olsun yeter, deniliyor. Toplumsal eşitsizlik , ayrışma ve kızgınlık tehlikeli boyuta erişti.

Dış cephede düşmanlığın topluca artış gösterdiği bir vakitte , iç cephede siyasi gerilim ve bireysel kavgalar dozunu  iyice artırıyor.

Hükümetin kuyruğuna takılan, oradan nemalanan bazı ahmaklar sosyal medyada dindarlık ve vatanseverlik dersi veriyor. Bunlar haksız ve haramla kadrolaşan gruplar. Bu zavallılar yeni doğan çocuklarının içtiği sütün dahi haram ve haksız kazançla olduğunu unutan zavallılar. Altları eşelendiğinde bir sele cücük çıkan tipler. 

Geçmişte eşek güdenler , haksız kadroyla, ihaleyle, kendisini kral zannediyor. Garibanın değil , kendi çocuğunu işe alıyorlar  .Efelik taslayanlar ve  üst perdeden tavırlar . Vurgun , soygun ve usulsüzlükler memleketin tüm kılcal damarlarına kadar sirayet etmeye başladı. Yolsuzluklar normal sayılıyor. Her gün bir skandal kripto ve yolsuzluk haberleri yayılıyor. Milyonlar  çalınıyor. Denetimsiz ve sorgusuz işlemlere adeta  göz yumuluyor.

Her kurum ve kuruluş yolsuzluğa ,haksızlığa ve vurguna bulaşanlara karşı ciddi tutum ve tavır sergilemeli.

100 yılın en büyük çalma, çırpma ve vurgunları çıkıyor. Koyun güdemeyenler milyarlarca paraları götürüyor.

At Hırsızları her yerde...

Peki kimler destek veriyor ?  Gücü nereden alıyorlar ?  Neden denetim yapılmıyor? İç ve dış  siyasi bağlantıları var mıdır ?   Bunlar kafalarda cevap bekleyen soru işaretleri.

Öyle bir atmosfer yaratılıyor ki , vurgun ve yolsuzluk  sanki sıradan bir olay. Siyaseten katile ve hırsızlara sahip çıkılıyor. ‘’Benim hırsızım seninkinden daha iyidir’’  mantığı güdülüyor. ‘’Adam çalıyor ama hizmet ediyor’’ deniliyor. Böylece soygun ve vurgun düzeni hafızalara kazınıyor.

 Adam ve dürüst olmak çok kıymetli bir şahsiyet gerektirir.  Karakter ve erdemlilik  içerir. Bir şahıs hırsızlık veya yüz kızartıcı  işlere tenezzül  ettiğinde, toplumsal bir tepki oluşurdu.  Suçun büyüklüğünden ve yükün ağırlığından dışarıya, meydanlara, alaylara, düğünlere ,cenazelere ve camiye gidemezdi. Büyük bir mahcubiyet ve utanç duygusu yaşardı. Ömrü boyunda kara leke olarak üzerinde kalırdı.

Ağır suçlara bulaşanlar çok büyük makamlara yükseliyor. Siyaseten irtifa alıyorlar. Devletin  üst kademelerinde görev yapıyorlar.

Sayın Erdoğan; tek başına seçime girmiş olsa, alacağı oy yüksek olur. Bu teşkilatlar ve bu liyakatsiz insanlar Erdoğan’ı ve partisini eritiyor. Tipik bir Anavatan partisi örneği  cereyan ediyor. Ok yaydan çıktı. Parti kurmaylarında ve kitlesinde aşırı zenginlik ve lüks yaşam tarzı dikkat çekiyor.

Millet ittifakına yönelik eğilim ve iltifat irtifa kazanıyor.

Buz daği güneşi gördü.

Halk sandığı bekliyor...

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU