FONLANAN SÖZDE GAZETECİLER

Maaşlı muhafızlar. Çakma gazeteciler. Sözde kahramanlar

FONLANAN SÖZDE GAZETECİLER
Bu içerik 1897 kez okundu.

 

Ak Partiyi eritti. Ampule büyük zarar verdi.  Ampul patladı.

Özışık kardeşleri hepimiz biliyoruz.

Gazetecilik  önemli bir alan ve büyük bir meslek. Bünyesinde dürüstlük, eşitlik, ahlak, onur, şeref, adamlık, adil olmak gibi    çok kıymetli vasıfları barındırır. Birde sahtekar, kolpacı, şarlayan ,kumpasçı, fitneci ,dolandırıcı ve zübük gibi  zıddıyla faaliyet yürüten kitlesi var. Satılık kalemler, Maaşlı tipler. Günümüzdeki fedailer. Din ve vatan edebiyatı yapan sözde isimler. Elinde nargilesi, ağzında prosu ile ekranlarda gezinen sözde kahramanlar. Aynı mesleği yapmaktan utandığım böyle tipler çok.

Güce tapanlar. Onlardan medet umanlar, beslenenler. Ampulün ışığından fayda görenler.  Bu güruh son yıllarda epeyce çoğaldı.

Kendilerini AK Partinin yemlediği bu tipler , herkesi linç etmek için bekleyen aç çakal misali salına salına ortalardalar.

Şerlerinden korunmak için midir yoksa birilerine saldırmak için mi bilinmez; hepsinin kelle koltuk yerinde.

Yemi aldıkça ortada adam olup, dedi kodu , iftira ve hayal satanlar.

Özışık'ta gördük: kendine vazife çıkarmış ve Peker ile  yağlı ballı sohbetteler. Tarafını ve itibarını kaybetmiş Ak trol.  Onuru, şerefini ve haysiyetini  ortaya koyan  sözde gazeteci. Ne söylersen söyle ,yüzleri köseleye dönmüş. Kulaktan giriyor, arkadan   çıkıyor. Aynı anda idare eden vasıfsızlar. Toplumsal  o…r….p… ,   g…v…t…

Bunlar hep böyledir. Her tarafı idare ederler. Çünkü omurgasızlar. sürüngenler. Devlete ve adı geçen siyasiye verdikleri zarar ortada. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu tipleri hiç sevmezdi. Cumhuriyet bizden  fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Atatürk bize cumhuriyet, demokrasi, yargı, yasama , yürütme ve özgürlük ve eşitlik ve devlet kurmuş. Yüceltmek ve korumak bize düşer. 

Hiç bunlara insan güvenir mi yahu (!)

Sana dokunmayan yılanın sonraki hedefi sensin.

2002 yılında tüm basın nerede ise Tayyip Beye karşı idi. İlk seçimde ezip geçen AK Parti oldu.

O yıllarda düzgün ve toplumda bir ederi olan bir kaç gazeteci ve yol arkadaşı ile bunu başaran AK Parti , sonradan yola çıktıklarını yolda bulduklarına bir güzel sattı.

Milletin gınâ geldiği gazeteci denen müptezellere sığındı. Altlarına arabalar verildi.

İhaleler verildi. Proje adı altında fonlar aktarıldı.

Bunlar öyle bir şımardı ki ; orda bur da sanki siyasetçinin her şeyi  bunlara danıştığını bile söyler oldular. Siyasetçiye herkesi kötüleyip yalnızlaştırdılar.  Hiç kimsenin varlığına tahammül edemeyen bu tipler , fesatlıktan arkalarını yırtar durur. Iyi de olsa kötü de olsa hiç kimsenin siyasetçi ile bağ kurmasını istemezler.

Millet kıl oldu. Kabak gibi ortada artık. Enseleri iyice büyüdü.

Halk soğudu. Pislikleri besleyip ipini boyayana bu millet taviz vermez......

Bu tipler Anadolu illerinde de çoğaldı. İpin üstünde ve altında hoplayan ve zıplayanlar. Bazı belli boncuklar, kaypaklar ve dönekler. Kömür gibi her yeri kirletirler. Kripto, dolandırma, şantaj, kumpas ve  sahte delil üreten fetö sempatizanı sözde isimler. Devlete ve millete bir kuruş borç ödemeyen din tacirleri. Elinde kaşığı ve belinde kuşağıyla dolaşan bezirganlar.      

Bunlar doğru ve düzgün mesleğini yapan kişilere büyük zarar veriyorlar. Siyasilerin ve  yöneticilerin haksızlıklara, yolsuzluklara ve usulsüzlüklere karşı ciddi tavır alması gerekir. Topyekun bir mücadele verilmeli. Herkes eteğindeki taşları dökmeli , kendi çöplüğünü temizlemeli. Şayet kömür tercih edilir ise,  onun pisliği ile ömür boyu uğraşılır. Karar sizin.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU