SEÇİM KORKUSU CUMHURU SARDI

Kahve ve çayla 2023 seçimi çok zor. Siyasi markajlar devrede. Yeni atamalar apolitik...

SEÇİM KORKUSU CUMHURU SARDI
Bu içerik 1213 kez okundu.

 

 

SEÇİM KORKUSU CUMHURU  SARDI

Son dönemlerde siyasi politikalara karşı toplumsal hoşnutsuzluk artıyor. Kitlesel tepkiler ve eleştiriler çoğalıyor. Siyasal iktidarın yabancı ülkelere ve göçmenlere verdiği imtiyazlar ve haklar kızgınlığı ve tansiyonu artırdı. Halkın sinirleri iyice bozuldu. İktidarın söylemleriyle eylemleri birbiriyle örtüşmüyor.

TÜM NİMETLER KENDİ YAKINLARINA VERİLİYOR.

Siyasal iktidar gittikçe batağa saplanıyor.

Garibana kulaklar tıkalı. Kendi akraba   hısım ve nefislerine hizmet ediyorlar.

Onları işe alıyorlar Garibana yardım etmemek için her türlü bahaneyi ileri sürüyorlar. İdari atamalar ile cebi para dolu ve liyakatsiz tipleri devlet memuru yapıyorlar. Kendileri yerken  devleti düşünen yok.

Garibana hizmete gelince , nefislerini rahatlatmak için güya devleti koruyan oluyorlar.

BEĞENMEDİKLERİ İNSANLAR , EN AZINDAN MERT VE DÜRÜST.

İktidar orman yangınlarıyla mücadele konusunda ciddi tepkilerle karşılaştı. THK kurumunun enkaz haline dönüşmesi ve kasıtlı ihmale uğratılması iktidara puan kaybettirdi. Cumhuriyetin kurumlarına karşı ön yargılı olmak toplumsal rahatsızlığı ortaya çıkarıyor. Ak parti kurmaylarının dili ve  kalpleri farklı telden çalıyor.

ORMANLAR YANARKEN, ÇAY DAĞITMAK BÜYÜK GAFLET.

Tezatlık ve hadsizlik diz boyu ortada duruyor.  THK uçakları bakım ve onarım yapılamıyor. Parasal sıkıntı içerisinde. İktidar desteği yok. Aynı anda Somali’ye 30 milyon ABD  doları  yardım gönderiliyor. Millete dönüp her afette IBAN veriliyor.

Türk Hava Kurumunun   50 adet hazır uçağı olsaydı, bu yangınlar bu derece asla olmazdı. Yanan organların , hayvanların , evlerin , ahırların ve kuşların vebali  ortada.

Cürüm işleyenlerin hesap vermediği bir dönemi yaşıyoruz. Taraflılığın, partizanlığın ve yolsuzluğun sorgulanmadığı ve denetlenmediği bir vakitteyiz.

Hakkın ve liyakatin üstün olmadığı, ahlaksızlığın ve aşağılığın el üstünde tutulduğu bir dönem…. İş kriterleri ağza dahi alınmayacak boyuta ulaştı. Siyasal güç edepsizliğe dönüştü. Kendini bilmez bir takım şeref yoksunların dedikoduları ayyuka çıktı. Şeref yoksunları her kuruma zarar veriyor.  Çünkü ahlak, haya ve edepten yoksunlar. Tüm siyasi partiler ve kurumlar iç temizlik yapmak zorunda.  

 SİVASLILARA, TOKATLILARA SİYASİ MARKAJ…!

Sivaslılar ve Tokatlılar ülke genelinde çok büyük nüfusa sahiptir. Seçmen bazına ciddi oy potansiyeline sahipler. 2023 seçimleri için büyük önem arz ediyor. Sivaslılar ve Tokatlılar cumhur ittifakının bel kemiğini oluşturur. Seçimlerde büyük bir  potansiyel. Son dönemlerde Sivaslılar ve Tokatlıların eğilim ve tercihinin  değişimi  , cumhur ittifakında tedirginlik  ve endişe yaratıyor.

İTAAT VE BİATLA  GELEN SİYASETCİLER, HALKI DEĞİL KENDİNİ DÜŞÜNÜYOR…

Bu illerde yeni apolitik atamalar, hoş söylemler, övmeler, demagoji ve ironi siyaseti olabilir. Dini ve milli duyguların daha çok sömürüleceği günler olabilir. Hitabetçiler ve politikacılar  günümüzü 100 yıl öncesiyle  kıyaslama ve ironi yapacak.

 Cumhur ittifakı  açısından ; Sivas ve Tokatlıların  toplam oy oranı Güneydoğudan gelen oylara eşdeğer. Her hangi bir oy kaybı, cumhur ittifakının kaybetmesi   demektir.    

Cumhur ittifakı  herkesin ağzına bir parmak bal çalarak tüm işlerini seçimlere kadar yürütmek ister.

Cahilliğin olduğu yerde ironi ve demagoji prim yapar. 

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU