SGK VURGUNUNUN PERDE ARKASI

Skandal vurgunda milyarlarca lira kamu zararı... ! Araştırmalar sürüyor..

SGK VURGUNUNUN PERDE ARKASI
Bu içerik 2033 kez okundu.

 

SGK VURGUNUNUN PERDE ARKASI

Bazı haramilerin servetlerinde hızlı artış olması dikkatleri  çekmişti. Haramilerin ve rüşvetçilerin kurum yöneticileri ve siyasi erkle iş birliği yapması kamuoyunda ayyuka çıkmıştı. Yolsuzluk uzun süredir kamuoyunda dillendiriliyordu. Dedikoduların ardı arkası kesilmiyordu.

Lağım farelerinin arasına dalacak ve çan zilini çalacak cesaretli bir kedi gerekiyordu. Tehlike büyüktü. Kedi cesur ve mangal yürekli olmalıydı.

YOLSUZLUK DEŞİFRE OLDU…

SGK'da milyarlarca liralık usulsüz ilaç ve tıbbi cihaz ödemeleri yapıldığına ilişkin iddialar üzerine soruşturma başlatıldı. Bir medikal şirketin kamuyu  1 milyar lira zarara uğratması siyasi gündeme damga vurdu. SGK’da şok etkisi yarattı. İstifalar başladı. Geniş çaplı inceleme ve soruşturma yürütülüyor. İktidar ve çevresinde panik havası oluştu.

Yukardan aşağıya yiyip yutuyorlar mı? Talan etme silsilesi ve/veya çete vurgunu mu?

Beş para ederi olmayan, toplumla cedelleş olmayı marifet sayan tipler bir anda mali götürüyor.

Siyasi ve bürokratik kimlikler devrede…

Bu yolsuzluklar ekip değil şebeke işi…

Yolsuzluğu ört pas etmek için alttan girişimler başlatıldı. Vurgunun ucu  üst düzey yöneticilere  ulaşma ihtimali açık ve net. Bu yolsuzluğa ve vurguna aracılık yapan  sözde  şirketler ve partili isimler incelenmeli. SGK’nın  İstanbul ayağı genişlemesine araştırılmalı. Kimler ile yiyip içiyorlar, kiminle geziyorlar, araştırılmalı...

Dün cebinde harçlık bulamayan zirtoboz tayfası nasıl villa, daireler alıp, lüks araçlara binebilir ? Suyun kaynağı nereden geliyor ? Nedir bu aşırı zenginliğin sırrı ?

 Kurum müdürlerinin kimlerle işbirliği yaptığı, kime  ihale verdiği, gümrük işlerini hangi şirketlere ve nasıl verdiği, gümrükçü ve ithalatçı şirketleri derhal soruşturulmalı. İşbirlikleri ve telefon kayıtları tek tek araştırılmalı. İthalattan son satışa kadar tüm sürece dahil olan şirketler ve kamuoyundaki şaibeli isimler irdelenmeli.

Milyarlarca liralık vurgunun boyutu ve büyüklüğü ortaya çıkacak. Kamuoyunda dürüst ve şerefli gözüken,  yeni  kaypaklar, dönekler ve vurguncular deşifre olacak. Dava adamı rolüne bürünen fırıldaklar, zübükler ve soyguncular olacak.

Hayali işlerle kurumlardan ve gümrüklerden beslenen fırıldak  şirketler…. Şer işlerin üstatları bunlar. Kolpacı ve dönekliğin  kitabını yazarlar. Başarıyı vurgunda arayan tipler.

 Kimine göre münafık , işine gelince dindar bir ‘Veli’ ayakları , Kimine göre ‘Bilgeli’ olurlar. Kimine göre ‘Koçluk, Efelik’  taslarlar.  Kimine göre ‘Soyluluk’ gösterirler. Kimine göre ‘Erdemli’ olurlar. Gönlünüzde neyi ‘Murat’ ederseniz karşınıza o çıkar. Kömür gibi bir gün yanmak şart olur. .

Milletin hakkı kimsenin kursağında kalmaz. Kul hakkı yenmez. Devlerin malına el uzatılmaz. Emanete ihanet edilmez. Ahlak erdemlilik gerektirir. Dürüstlük fazilettir.

Biz  Tokatlı insanları düşürt , mülayim , ahlaklı , onurlu ve düzgün biliriz. Vatanına ,milletine,  bayrağına  ve dinine bağlı bir halktır. Öyle olmasını arzu ederiz. Maalesef  içerisinde çürükler barındırır. Bağırsaklarından pis kokular çevreye yayılır.

LÜKS YAŞAMLARI DİKKAT ÇEKİYOR.. !

Umarım vurgunun içerisinden Tokatlı birileri çıkmaz. Tokatlıları zedelemez. Skandal isimler ve iddialar çıkabilir. Şaibeli isimler olabilir.  Hiç kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir. Tüm vurguna ve yolsuzluğa karışanlara yargı gerekli cevabı vermeli.

SİYASETÇİLER GEREĞİNİ YAPMALI…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm  Bakanlar ve Savcılar soruşturmayı ivedilikle takip etmeli. Suçlular tespit edilmeli ve cezalandırılmalı. Mal varlıklarına el konulmalı. Ağır yaptırımlar uygulanmalı. İbretlik cezalar verilmeli.

ZÜĞÜRTLER ZENGİN OLDU…

Sırtında ceketi olmayanların milyarlık  servetleri araştırılmalı. Aşırı serveti olan avukatların adliyelerde savcılarla olan işbirliklerine varıncaya kadar araştırılmalı. Binlerce avukat ülkemizde  zor geçinirken , birileri servet üstüne servet koyuyor. Neden acaba ?

ŞARLATANLARA FIRSAT VERİLMEMELİ..

Tokatlı iki skandal isim var. Biri avukat , diğeri zübük. Tokat’ın kronik meselesi.  Çözümü şart. Tokatlıya vacip oldu. Bunlar devre dışı bırakılsın, inanın Tokat  gül kokar. Şehir temizlenir. Huzur ve güven artar.

 CHP Avcılar belediye Başkanı Av. Turan Hançerli  gibi iyileri rol model almaya devam edeceğiz. İstanbul’da Tokatlıların yüz akı oldu. Başarılı projelere ve hizmetlere imza ayıyor. Her kesimin sevgisini kazanıyor.  

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU