TOKAT'TA DENGELER DEĞİŞİYOR (!)

Esnaf isyanda. İşsizlik diz boyu. Kaleler birer birer düşüyor. Muhalefet güçleniyor.

TOKAT'TA DENGELER DEĞİŞİYOR (!)
Bu içerik 528 kez okundu.

   

   TOKAT’TA DENGELER DEĞİŞİYOR

Tokat’ta 14 ekim tarihi bir gündü. Hareketli saatler yaşandı. Türkiye’de oy deposu olarak Sivaslılar ve Tokatlılar bilinen bir gerçek. Bir oyun bile önem arz ettiği bu dönemde , siyasiler ve sivil toplum kuruluşları çalışmalarını  bu tarz illerde yoğunlaştırıyor. Muhalefet liderleri  her gün  ziyaretlerine aralıksız devam ediyorlar.

TOKAT’TA TAŞLAR OYNUYOR  

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Tokat’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu. Büyük bir coşkuyla karşılandı. Büyük konvoylar oluştu. İzdiham yaşandı. Akşener’e ilgi çok üst düzeyde oldu. Esnafın dertlerini dinledi. Akşener bir dokundu, esnaftan bin ah işitti. Esnaf dertlerini ve şikayetlerini iletme imkanı buldu.  İktidar partisinin çok yüksek oy aldığı  Tokat’ta siyasi dengeler değişiyor. Muhalefet partileri daha güçlü ve avantajlı duruyor.

Tokat İyi Parti İl Başkanı Ömer Sağol ;  ‘Genel Başkanın ziyaretinin çok önemli , faydalı ve başarılı olduğunu ,  İyi Partiye olan ilginin ve katılımın her geçen gün  yükseldiğini görüyoruz’  dedi.

 

51 ALEVİ OCAĞI TOKAT’TA BULUŞTU

Tokat Hubyar Ocağı Evladı Ali Coşkun’un organize ettiği  büyük buluşma;   Tokat Dedeman Otel’de yapıldı.

  14 Ekim 2021 tarihinde   Tokat, Amasya , Sivas, Çorum , Samsun , Yozgat  ve Kırıkkale İlleri ‘’Alevi İnanç-Dede Ocakları Araştırma Projesi .’’  ile gerçekleştirilmek istenen hedefler detayları ile anlatıldı.

   Ali Coşkun , ’’Yaklaşık 25 yıl önce başlayan bir akademik çalışma ile 51 Alevi Ocağının tarihçesi ve bu Ocakların faaliyetlerini ,tarihsel geçmişini, ritüellerin nasıl işlendiğini ,dualar, semahlar ,kıyafetler , görgülerin tamamı yazılı hale gelecek. Bu külliyat yaklaşık 55 ciltten oluşan müstesna bir kütüphane olacak. Bu sayede saha çalışmamız başlamış oldu. Alevilik konusun da  geniş kapsamlı bilgi almak isteyenler ve Alevi kültürünü öğrenmek isteyenler için  de son derece önemi olan bir projenin finaline çok yakınız.. Birlik ve beraberliğin , insan sevgisinin öne çıktığı bir dünyayı  el birliği ile ortaya koymak amacındayız. Aslında tüm ocaklar bir bütündür. Biz bunu vurgulamak isteriz. Bugün burada misafir olan Alevi Dedeleri ; yaklaşık 16 milyon Alevi’nin  yaklaşık yarısına Dedelik eden inanç önderlerinin bir buluşmasıdır. Bu mana da buluşmamız tarihi bir gündür’’ dedi

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU