HANÇERLİ'Yİ YEDİRMEYİZ !

Hançerli gücünü milletten alıyor. Dayatmalara asla prim vermez. Suskunluğu edeptendir. Tevazuyu sever...

HANÇERLİ'Yİ  YEDİRMEYİZ  !
Bu içerik 2324 kez okundu.

 

"TOPU TACA ATIYORSUN" DİYENLERE BİR BAKIN (!)

Avcılar Belediye Meclisi toplantısın da gerçekleşen bir olay basına yansıdı.

Başkan Turan Hançerli , kadına şiddeti protesto için meclis üyelerini on saniye ayakta durmaya davet etti.

Ak Parti ve MHP li üyeler bu teklife karşın; oturmayı tercih etti. Sözde şiddete karşılar efendiler…. Heyhat !  Nerede o yürek bunlarda ?

Ak Partili bir meclis üyesi ise Turan Başkan'ı suçladı durdu. Seçimi kaybetmenin şokunu hala atamamış belli. Çünkü şehveti, rantı ve menfaati kaybettiler. Onlar için belediyeler bir ganimet yeriydi.

Başkan Hançerliyi , bir türlü Avcılar özelin de bir iş yapmayıp , sürekli Ankara siyaseti yapmakla suçlayan meclis üyesine; Turan Bey yine son derece naif bir şekilde cevap verdi. Hançerli sevgi , saygı ve nezaket dilini iyi bilen bir kişiliğe sahip.

Başkan Hançerli kadar Avcılar'da kronikleşen sorunları çözen kim oldu ?

Halk biliyor ; siz inkar etseniz , ne yazar….

Ak Partili üye kendince haklı. Çünkü onların düzeni yıkıldı. Ömür boyu bu düzen böyle gidecek sandılar. Artık istedikleri gibi at oynatamıyorlar. Milleti parmaklarına takamıyorlar. Kaybetmenin sancısı şah damarlarına kadar işlemiş.  

Siyasette çok farklı tipler görüyoruz

Başarıyı görmeyen , içine sindiremeyen, tepeden bindirme ve laf ebeliği ile siyaset yapan tipler çok…

Başkana güya ayar veriyor. Avcılar halkının sabrını zorlamayınız. Yoksa sokağa dahi çıkamaz durumda olur vaziyet. Yediğiniz limonlar, fındıklar  kırdığınız şişeler ve  ürküttüğünüz keklikler belli boncuk.

Emin olun en çok şahsi iş isteyen de budur.

 

Bu tipler ile Turan Başkanın kanı asla uyuşmaz. Kafa yapıları farklı.

Bu tipler , Turan Hançerli gibi salt  dürüst siyaseti önceleyenleri asla sevmez.

Başarıyı görmez bunlar. Bir kibir ki ne kibir ...

Hançerli’yi kavga zeminine çekme derdindeki zavallılar ...Algı operasyonlarıyla yıpratmak istiyorlar. Bunların sermayesi , kaypaklık, döneklik , iftira ve siyasal baskı kurma çabaları…

Turan Başkan efendi bir siyasetçi. Partisinin oyuna oy katıyor. AKP li meclis üyesi tutuşmuş. Enaniyet ile posta koyup, başkanı rencide etme derdinde. Maşaallah , CHP 'li meclis üyeleri de sessizce oturuyor. Hiç birisinden tık yok. Sizin göreviniz başkanın yanında sadece poz vermek midir? Yoksa etkili siyaset midir ?

Eee meydanı boş bulan kendini Abdurrahman Çelebi sanıyor tabiki.

Herkese muhalefet eden bazı şahıslar vardır . Aziz Nesinin "Zübük" romanında ki zübüğe, Yaşar Kemal'in "İnce Memed" deki Abdi Ağa tiplemesine çok benziyor. Her iki karakter de, toplumun içindeki en karaktersiz tiplerdir.

Hasbelkader aldıkları etiketleri ile ahkam keser, insanları küçük düşürürler. Toplantıları sabote ederler. Allah akıl fikir versin. Bunlar ile ilgili hafızam epey dolu. Vakit gelmeden horoz ötmez.

Maalesef böyle bir dünyada böyle siyasetçilerde var ...

Türk milleti şarlatanlığı sevmez. Haksızlığa tahammül etmez. Garibanın ve yoksulun yanında yer alır. Yolsuzluğa, soyguna ve adaletsizliklere karşı tavrını koyar. Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkar. Tarihine ve Atalarına saygı duyar.

Memleketin siyasi tarihinde parlayan yeni isimler olacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş , İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ali Babacan gibiler… Her şeye milli irade karar verecek. Çare sandık…

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU