AK PARTİ'DE YAPRAK DÖKÜMÜ !

Abbas Yolcu ! Çakma sistem çöküyor.... Soygun düzeni yıkılıyor.

AK PARTİ'DE YAPRAK DÖKÜMÜ !
Bu içerik 1130 kez okundu.

         

20 yıllık hikaye bitiyor…

Partilerin de bir ömrü var. Doğar, büyür ve ölür…

Yola çıktıklarını  yol da buldukları ile değiştiler. Aşırı yetki ve güç maddiyata yansıdı. Nefisler  azdı kudurdu. Kapı da ki adam bile her şeye karışır , milletle kötü olur hale geldi. Liyakatsiz insanlar işe alındı.  Reisin gücünü kendilerinden sandılar. Milletin yüzüne gülenlerin de rol yaptığı apaçık belli oldu. Vatandaş herkesi tanıdı.

Dindar olmak ayrıdır. Bunlar dincilikten geçinir oldular. Aralarında çetrefilli ilişkiler kurdukları, iş yaptıkları ihaleciler  ve troller ile yollarını ayıramaz duruma düştüler. Hepsi birbirine kel oldu. Bu çetrefilli, işlerin bitmesi için ; iktidarı kaybetmenin kendileri için en hayırlısı olduğunu onlarda biliyor.

    Ak Parti'nin en güçlü olduğu yer Anadolu ve kırsal kesimde yaşayan avam tabakası. .Ak Parti'yi taşıyan kitleler. Partinin oy deposu olan bölgeler. Fakirlik ve yoksulluğun artış gösterdiği köyler ve kasabalar durumuna düştü. Kıt imkanlar ve zor şartlarda geçimini sağlayan aileler zorda. Çoğunluğu  tarım ve hayvancılıkla uğraşır.

Milyonlarca kişinin karın tokluğuna, bir yıl boyunca çalışarak hayatlarını idame ettiren yurttaşlar bunlar.

 Genel karakteristik özellikleri azla yetinmeyi seven, şükreden, itaat ve biat kültürüne sahip bir topluluk yapısıdır. Uysal , ılımlı, mülayim ve dindar kitleler. Spora , sanata ve eğlenceye meyilleri  azdır. 

Ak parti kırsal kesimi çok iyi kullandı. İroni ve demagoji yaparak her seçimde oylarını aldı. Ak Parti iyi rol yaparak ve aldatarak  sağ seçmenin iradesini kazandı. Dini değerler üzerinden politikalar üreterek kırsal kesimi ziyadesiyle ikna etti. Gönüllerini kazanmak için,  kaşıkla verdi, kepçeyle çaktırmadan aldı. 

Sosyal yardımlar ve dul maaşları, Ak Parti'nin tercih edilmesinin en büyük temel faktörüdür.  Yardımlar Anadolu’nun kırsal kesimlerinde yaşayan aileler için altın değerinde fırsatlardır. Kırsal seçmenin korkusu maaş ve yardımların diğer partiler tarafından verilmeme ihtimali. Sosyal yardımlar taraflı ve imtiyazlı bir şekilde senelerce belirli yandaş  ailelere aktarıldı. 

Son yıllara kadar kırsal kesimdekiler hiç seslerini yükseltmedi. Haksızlıklara , adaletsizliklere ve yolsuzluklara karşı çıkmadı. Yanlışlara dur demedi. Siyasal politikalara karşı eleştiri ve sorgulama olmadı. Muhalefeti umursamadılar ve dikkate dahi almadılar. Ucube sistem kurulurken kafa dahi yormadılar.  

Ülke öyle bir noktaya geldi ki ;  artık çarklar dönmüyor. Ekonomide kriz ve salgın her yeri vurdu, vuruyor.  Üretim azalıyor. Maliyetler artıyor. Enflasyon tırmanıyor. Esnaf kepenk kapatıyor. Cirolar düşüyor. Ekonomik hacimler azalıyor. Döviz kuru artıyor. Milletin alım gücü düşüyor. Borçlar ve krediler şişiyor. Her gün raflarda fiyatlar değişiyor. Çiftçiler isyan bayrağını çektiler. Gübre ,yem ve mazot fiyatları tarım ve hayvancılığa büyük zarar veriyor. Masraflar arttı. Koşullar ve şartlar zorlaştı. Artık kırsal kesimde bıçak kemiğe dokundu.  

Anadolu’da ipler iyice geriliyor. Erdoğan ve Bahçeliye karşı öfke ve tepkiler tırmanıyor. Halk radikal çözümler bekliyor. İnsanların gündemi ekmek , iş, aş ve geçim derdidir. Siyasi şovlar artık prim yapmıyor.

Seçmen yeni umutlar arıyor…

Ucube sistem, anti demokratik uygulamalar, yolsuzluklar, rant , yandaşlık , taraflılık ve eşitsizlikler çoğalınca , siyasal  mağlubiyette yaprak dökümü hızlandı. Seçmenler yeni partilere yöneliyor. Metropollerde dahi  taban Ak Parti’den kopuyor. Her ailenin yeni bir hikayesi oluştu. Zıt sesler ve eleştiriler  yükseliyor.  

Halk muhalefet partilerine yönelince cumhur ittifakını derin düşünce sardı. Muhalif partilere yönelik algı operasyonları , komplolar ve kumpaslar sahaya sürüldü. Bundan medet umuyorlar iyi mi? Vah vah vah… 

Anadolu’da ve kırsal kesimde oy oranlarını artırmanın en doğal yöntemi din,  şehit ve gaziler üzerinden siyaset yapmaktır. Hamaset yapmak , iftira ve çamur atmak en klasik politika. 

İyi partinin şahlanması,  diğer partilerin güçlenmesi , muhalif belediye başkanlarının çok başarılı  hizmetleri ; menfaatçi kitleyi çok ürkütüyor. Kurdukları soygun düzeninin  yıkılmasından ve bozulmasından büyük endişe duyuyorlar. 

 Şimdiden 2023 seçimleri bir çok olaya gebe kalacak. İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ,  CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na ve yönetim kadrolarına yönelik iftira ,saldırı , karalama ve kumpaslar ayan beyan devam edecek. Siyasal baskılar artacak.

Demedi demeyin…

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU