UCUBE SİSTEME GÜVEN !

İstikrar yok. Sistem çöktü. Ekonomik çarklar tam dönmüyor...

UCUBE SİSTEME GÜVEN  !
Bu içerik 887 kez okundu.

        

20 YILDIR DERİN UYKUDALAR

20 yıl önce büyük bir  heyecan ile başlayıp; toplumdan büyük destek gören siyasal iktidar çatırdıyor .Daldıkları gaflet uykusu mu , metal yorgunluğu mu ?

Makam ve  mevki için  susan politikacılar…

Maddiyata doyan nefsin;  geçmişi ve misyonu unutması ve halktan kopuşu apaçık ortada.

Çıkar ve menfaat için iş ve ihale takipçileri ortada fink atıyor.

Ülkenin geleceğini umursamayan kalemşörler ve taraflı medyacılar hep taarruzda. Muhalefet edeni yok etmek için hazır kıtalar.

Soyguna ,yolsuzluğa ve haksızlığa göz yuman sözde sivil toplum kuruluşları yine suskun.

Etliye sütlüye karışmayan kırsal kesindeki yaşayanlar korkuyor.

Şöhrete , şehvete dalan haramzadeler için her yol mubah.

Fabrikaları  satanlar, tarım arazilerini imara açanlar ve rantçılar…

İtaat ve biat edenler ve değişime direnen kitleler…

Nefsi çıkarları için toplumsal konularda duyarsız kalan gruplar…

Mektup okutanlar, saklayanlar , megri megri  türkü söyleyenler ve Arap hayranları …

Milletin analarına küfreden şeref yoksunları ve onu  koruyanlar ve  işbirlikçileri…

Yukarıdaki tayfalar kötü gidişatın en büyük baş rol aktörleri, ekonomik enkazın sorumluları ve  büyük vebal altında olanlardır.

Bu iktidar ülkedeki insanların mutluluğuna göz diktiler. İnsanların erdemli yaşamlarına ket vurdular. Toplumsal yaşamın ahlak değerlerini zayıflattılar. Garibanın ekmeği umut. Nereye kadar?

Devletten adaleti ve liyakati kaldırdılar. Yalan ,soygun  ve talan düzeni kurdular. Servetlerine servet kattılar. İyice zenginleştiler. Dünyalıklarını kazandılar fakat ahireti kaybettiler.  Harama bulaştılar.  Saltanat kurdular. Bey oldular,  Ağa oldular. Paşa oldular, Reis oldular. Ama insanlığı kaybettiler.

Siyasal iktidar kendisini soylu, imtiyazlı ve ayrıcalıklı bir yere koyuyor. Allah’ın tüm güzel hasletlerine haiz ve yer yüzünün en mükemmel yönetim anlayışına sahip olduklarına inanırlar.  Oy verdiklerinde hanelerine sevap yazılacağına inanırlar. Bazı cahil tipler önderlerine  mağbut derler. Batma ve batıl bir yolun farkında bile  değiller. 

Ak Parti siyasal kuvvet , ekonomik güç ve devlet yönetiminin elinde olduğu Aristokrasi düzeni kurmuştur.

Milletimiz ; bu gün Ak Parti tarafından kurulan ucube sistemin ve çarpık aristokrasi düzeninin ekonomik sonuçlarını yaşıyor.

Ak Partinin beyin kadrosunda  aristokrasi , oligarşi, monarşi ve otokrasiye yatkınlık gözleniyor. Cumhuriyet ve demokrasiye ters  fikirler ve düşünceler bunlar. Her iki değerle bağdaşmayan ve örtüşmeyen fırıldak işler.

Avam tabakasının ne düşündüğü veya yaşadığı önem arz etmez iken, zenginlerin veya imtiyazlı kadroların fikir ve talepleri kıymetli ve önde tutuluyor.

Günlük hayat yaşayan çoğunluk zorda..

Bu ucube sistemin temelinde işçi, esnaf, köylü, yoksul ve garibanlar asla dikkate alınmaz. İyi veya kötü yaşamlarını kadere bağlarlar. Böylece İslam coğrafyasında sefalet, kaos, kan ve göz yaşı sürür durur..

Ülkenin kurtuluşu siyasal değişim ,bağımsız yargı, hukukun üstünlüğü, demokrasi, özürlük, liyakat, ahlak ve adalet sisteminin tam etkin kılınmasına bağlıdır.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU