HUYSUZ ZÜBÜK

Bir şehrin sancısı...Memlekette derin hastalık. Virüs kadar tehlikeli olan kötü ruhlar.

HUYSUZ ZÜBÜK
Bu içerik 1099 kez okundu.

 

HUYSUZ ZÜBÜK

Bir nehrin kenarına sessizce  oturup suyun akışını izlediğinizde , tüm canlıların hareketleri görülür. Yılan, çıyan , kurbağa ve balıkların mâsum yada suçlu olduğu ortaya çıkar.

 Bir şehri geriden izlediğinizde tüm gerçekler dışa yansır.  Memlekette yılan rolündeki insanların ne kadar kalleş , art niyetli, fesat ve bela arayan bir habis ruh olduğunu âlem bilir.   Alan daraltmak adına herkesi rahatsız edip , bela arayıp ,  nefret ve iğrençliği doğuruyordur.

Meydanı boş bulduklarında başlarlar hırlamaya. Bunlar ile iş tutan büyükşehir de üç-beş çürük ve baba parası yiyen tiplerde vardır. Baykuş gibi  gözlerler. Dış geçireceğini anlayınca ha bire bela arayıp durur. Devekuşu gibi dikizlerler para gelecek kapıları. Dürüst insanların paçalarını kaptıklarında, sırtlan ve çakallar kadar asi ve hırçınlaşırlar.  Bunlara göz yuman, ardından bel aşağı  söven iş insanları ve siyasetçiler de epey fazla. Öyle ya onlara piyon maşa lazım. Kunduz gibi saldırırlar. Bir av yakaladıklarında hepsi nemalanır.

Aslanın yokluğunda tilkiler, çakallar, sırtlanlar ve kaplanlar  ormanda terör estirir. Aslan bir boy gösterdiğinde hepsi kaybolur. Ormanın kralı Aslandır zira.

Her şehre  Aslanlar şart.

Zübüğün ruhunda soytarılık ve müptezellik aşikar...Her türlü gayri ahlaki işi yapar, el yapıyor gibi ahkam keser.  Mitoman ve kolpacı bir kişiliğe sahip olması doğal bir durum.. Çünkü kelplik hareketleri  ve alametleri zahiridir.. Öküzlük ve eşeklik damarındaki bir meziyet.  Huysuzluğu  ile aklınca topluma göz dağı verir. Tüm yöneticilere ve iş insanlarına ayar üstüne ayar çeker.

Aman haa (!) bir yüz verirseniz ;  soyulmaya hazır olun. Doymaz , doyuramaz kimse bu dallamaları ..

 İftira, karalama ,küfür ve hakaretler ağızından hiç eksik olmuyor. Bu zübük geçmişte hain gruba  yakınlığı ile bilinir ve iş tutardı. Arkasını vatan  hainlerine dayayan huysuz.  Lağım faresi gibi ortalıkta dolaşan bir köstebek. Bir leş  görse, onu bile koklar. Çünkü utanacak yüz yok.

Muptezel ve meczup bir zübüğe saygı duymak,  itibarlı ve onurlu kişilerin yapacağı bir rasyonel davranış olamaz. 

Sosyal medyada sürekli  ibneler, hainler, lağım fareleri ve orospu çocukları gibi ağır sözler ve küfürler paylaşır. Bu biçim de etrafa güya parmak sallıyor... Aslında kendisini tarif ediyor. İnsanlar bir söze bakar, birde söyleyene bakar Acaba bu adam mı diye.

Zübüğün bilindik  fiilleri ve icraatları

- Kumpas ve şantaj kurar.

-Dinleme ve ses kaydı yapar

-Zengin çocuklarını kullanır

-Onları kel edip haraca bağlar

-Müslüman rolü yapar.

-Devlete ve millete borcunu ödemez.

-İftira ve dedi kodu üretir.

-Müslüman ve dindarlık rolünü oynar

-Hayali faturalar ile beslenir.

- Proje altında belediyelerden iş yürütür.

-Döneklik – kaypaklık ve iki yüzlülük işin bir parçasıdır.

-15 Temmuz öncesi Gülenci ,sonrası Reisçi takılır..

-Vergi ödemeyen ,hesapları blokeli ve sayısız icra dosyasına sahip olduğu söylenir.

-Sahtekarlık ve dolandırıcılık işleri para kazanmanın basit yöntemi.

-Yolsuzluk ve usulsüzlük işlerini şiar edinmiş bir tip varlık.

--Zerre aklı olmayan gafil ve cahil bir zırtapoz.

-Sahte bayan profilleri ile  iş adamlarına ve kurum yöneticilerine kumpas kurmak   ve tehdit etmek.

-Tüm davalarını satılık ve yalancı şahitler ile idare eder.

- İnsanları birbirine takar ve kavga ettirir. Bilgileri ve konuşmaları  avukatına verir. ve onla paslaşır. Avukatıyla ortak iş yapar. Pastayı beraber yerler. Başka isimlerde hesap tutarlar.

-İyi aile babası olduğunu yazar , çizer. Fakat her türlü ayak vardır.

-Muhbirlik ve fişleme  aile mesleği , soyu Ermeni kökenli.

-Şehri yöneten bürokratlar ile poz verip “Bunlar benim arkamda" der. İşini yaptıramayınca Fetöcu diye iftira atar. Sıkça kullandığı yöntem.

-Çalıştığı herkese ve ortağına kazık atan  bozuk psikopat.

Tüm bunları görünce millet  ‘’insanlar değil kömür gibi zararlı mikrobik varlıklar yerin altında kalsın ve kimsenin eline yüzüne bulaşmasın’’ diyesi geliyor.

Bir şehrin sancısı…

Bağırsaklarındaki pisliği atamayan bir şehir. Kanındaki virüse yenik düşen şehir. Bir-iki böyle pislik ; kocaman bir şehrin intizamını bozar.

 Damarlarındaki irini  çıkaramayan bir şehir. Yaralarını  saramayan bir şehir. Zincirlerini  kıramayan bir şehir. Cehaletin  kılcal damarlarına işlediği bir şehir. Neden nil gibi sessiz ?  Neden çaresiz ? Neden sahipsiz? Niçin mutsuz ve umutsuz?

Böyle dümm … bük huysuzlara ve goo … doşlara dur diyecek cesur ve yürekli bir yönetici henüz ortaya çıkmadı.

Su testisi su yolunda bir gün kırılır...

Garibin ahı çıkar aheste aheste.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU