FAYDA ÜRETMEK ...!

Başarılı isimler egoist tiplerin sürekli hedefinde olurlar. Kindar olurlar. Nefret saçarlar.

FAYDA ÜRETMEK ...!
Bu içerik 464 kez okundu.

 

 FAYDA ÜRETMEK…!

İnsanlar vardır, şafak vaktinde doğar, gün batarken ölürler. Unutmayalım  ki ;dünya sandığımız kadar büyük değildir. Dünyayı bize büyük gösteren şey ; bizim küçüklüğümüz. hırsımız, bencilliğimiz. kinimiz, fesatlığımız ve  kıskançlığımız...

EGOLARI İLE YANLIZLAŞANLAR ...

Bireysellik ve benlik duygusu toplumsal bir erozyona yol açıyor. Kötü duygular milleti felakete ve uçuruma sürüklüyor. Bastırılmış duygular güm ışığına çıktığında afete dönüşüyor. Toplumsal infial yaratıyor.

Kin tohumları ekenler, kendisinden başka kimseye yaşam hakkı tanımama cüretini gösterenler; aslın da hiç kimsenin adam yerine koymadığı meczup tipler. Herkesi sorgulayan,  her işe burnunu sokan , bedava bir kap yemek için günlük adres arayan zavallılar...

Toplumun dışladığı,  herkesin nefret ettiği tipler bunlar. Bunlar mi toplumu dizayn edecek?

Hangi toplum da sahtekarlar, ezikler, toplum huzurunu bozanlar, kıskandığı herkese iftira atanlar ; adam yerine konulmuştur?

Adam yerine konulmadıkları için; adam gibi adamlara çamur atan bu meczuplar ; bir gün çok ağır bedel ödeyecek...

Bireylerin hunharca ve canavarca davranışları toplumsal gerilimin fitilini tetikliyor.  Bunlara asla geçit verilmemeli.

Layık oldukları pislikte boğulmaları için topyekün mücadele edilmeli. Toplum ancak böyle temizlenir.

Kanunların zayıflığı güçlünün zayıfı ezdiği dönemi işaret eder. Liderlerin güçlenmesi , zenginlerin azgınlığı hakkın , hukukun, adaletin ve ahlakın yerlerde sürünmesidir.

Dünyada kaos ve savaşların sebebi saltanat peşinde koşan liderler ve zenginlik hırsları …  Doyumsuzluk toplumsal  büyük bir paradoks. Kin , nefret, hırs , öfke, din, mezhep  ve ayrımcılık çatışmaların ve savaşların temel sebebidir.

Başarılı insanlar fitne ,fesat, haset ve kıskanç kişilerin hedefinde olurlar. Müptezeller,  meczuplar zübükler ve kolpacılar başarılı kişileri sevmezler.

Mitomanlar ve şizofrenler akıllı , başarılı ahlaklı ve düşüt kişilerden hiç hoşlanmazlar. Tüm kötü ruhlar faydalı kişilerin önlerinde takoz olurlar.

Kaypak , iki yüzlü ve döneklerin   bireylerin sevincinde, huzurunda ve servetinde hep gözleri vardır. Çekememezlik ve kıskançlık şah damarlarına kadar işler.

Bir teori , hipotez veya proje üretilse ; kötü ruhlar hep birlikte saldırıya geçer.

Toplumda başarılı insanlar her vakit eleştiriye maruz kalırlar. Kitleler bazen başarılı insanlar üzerinden fayda çıkarmaya çalışırlar. Bazen de yıpratmaya çalışırlar. Üstünlüğü ele geçirmek için başarılı insanları aynada dev olarak görürler.

Bu kinin ve öfkenin bir afet , bir şeytan olduğuna inanırlar ama faydaları için itibar etmezler. Faydalı insanlar yaşam boyunca kin ve öfkenin gölgesinde varlıklarını sürdürmüş.

Faydalı kişiler bireysellik değil evrensellik kavramına itibar ederler. Bireyle değil cemiyetle ilgilenirler.

Gayrimeşru işlerini gizlemek için herkese iftira etseler de; herkes herkesi biliyor....

Faydalı insanlar nefreti eritmek ve asaleti hakim kılmak için mücadele verirler. Altının değerini muhatabına göre ayarlar.

Kötü ruhlu insanların beslendiği  alanlar  şer işler olur. Her yol mubah görülür. Haramı helal sayarlar. İpin altında ve üstünde  rahat oynarlar. Kömür gibi zehir saçarlar. Hırsızlığı ve alçaklığı şerefli iş zannederler.

Vatan , millet ve din ve bayrak kötü ruhlar için ; para kazanmanın ve şer işlere sığınmanın tek yoludur.

Vatan edebiyatı  ve din bezirganlığı yapanların çoğunluğu bataklığın içerisindeler.

 Binlerce imam, cemaat ve caminin olduğu bir İslam ülkesinde; ateist ve deizm yükseliyor , gençler mutsuz  ve ülkeden kaçıyor ise, herkes derin derin düşünmeli.

Sağcısı sağ ayaktan, solcusu sol ayaktan ülkeyi soyarsa,  gençlik inanmaz. Meselenin özü  hak,  adalet, ahlak, dürüstlük ve doğruluk..

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU