SOSYAL MEDYA ŞEBEKLERİ...!

Gazetecilik piyonluk veya maşalık mesleği değildir. Yerel ve ulusal konularda cesaretli ve kararlı duruş ister.

SOSYAL MEDYA ŞEBEKLERİ...!
Bu içerik 431 kez okundu.

 

SOSYAL MEDYA ŞEBEKLERİ GAZETECİ ROLÜNE GİRDİ

Gazetecilik başka bir şey.

Bot hesaplar satın alıp, kendine gazeteci süsü verenler, ortada fink atanlarla doldu.

Gülücükler , emojiler ve şişirme bot beğeniler ile gazeteci olunmaz.

Bizim bir haberimizi beğenmek ve emoji koymak yürek ister. Bir haberin adli boyutuna da hep hazırız. Kamu yararı için yapılan iş gazetecilik.

Oynamak, zıplatmak, planlı parodi üretmek ise komedyenlik. Bu tipleri hiç kimse gazeteci olarak görmez.

He türlü yolu ve parayı meşru kılanlar  meydan da  kentin sorunlarına  dem vuruyor ise ; gazetecilik ile irtibatlı olamaz .Bu şarlatanlığın damgası olur.

Cepleri doldurmak için girdikleri bu halleri içler acısıdır. Sosyal medyayı da iyice vıcık vıcık ettiler.

Usta  gazetecilere ; fırsat bulunca  sahte hesaplardan sosyal medya da  efelik gösterenler ve saldıranlar bilinir

 Sadece cebini düşünen  balon  adamlar.

Bunlara cemiyette  itibar edilmez ,  adam yerine konulmaz.

Bol beğeni ve bot hesaplar ile takipçi  edinseler de ; toplum da karşılıkları yoktur.

Usta  gazetecilere asla rakip olamazlar.

Siklet farkı var.  Sözde gazeteciler bomboş adamlar.

Ey siyasetçiler,  ey milletim  !  Bunlar kumpasçı  , şantajcı , kolpacı ve dönek tiplerdir.

Her  ortamı  karıştırır, fitne üretir,  dost ayağı ile yaklaşır ve altınızı oyarlar.

Bu tipler oruç tuttukları ile asla bayram etmezler. Sizinle dostlukları çıkarları bitinceye kadardır.

 

İnsanların günlük yaşam alanlarının  en önemli  ayaklarından birisi sosyal medya.  Doğru kullanılırsa tabi ki...

Sosyal medya baskıcı yöneticilerin  en büyük korkulu rüyası haline   gelmiş. 

Sosyal medya gücü tartışılmaz en büyük önemli bir güç halinde.  İnsanların ulaşım araçları  facebook , twitter, youtube,  instangam  aynı anda kitlelere ulaşılmasına imkan sağlayan mecralardır .

Bu mecralarda   zengin fakir gözetmeksizin  herkes kolay erişim ve derdini anlatma imkanı bulur. Kullanımı  basit ,  düşük maliyetli,  zaman ve mekan faktörü  olmayan   uygulamalar.

İnsanların günlük hayatlarında güncel olaylara daha hızlı vakıf olması, arkadaşlarla iletişim kurulması, görüşmeler, tartışmalar, istişareler , gruplar kurma, etkinlikler paylaşımı ,  haberleşme , toplantılar, mitingler  gibi bir çok olaylarda hızlı ve etkin olarak kullanılmakta.

Bir çok   ticari , eğitim, sağlık ve kültürel , sanat , örf  ve adetleri  gelenek  ve görenekleri en hızlı kitlesel anlamda  insanlar birbirlerine ulaştırmakta. Çok hızlı bir iletişim ve kombinasyon merkezi oluşturmaktadırlar.

Sosyal medyanın önemini ve anlamını günümüzde göremeyen bir çok baskıcı rejimler  bu oluşuma  yenik düştüler.  Kitlesel olayların meydana gelmesine engel olamamaktadırlar. İnsanlar bu mecralarda rehabilite oluyor .

Adalet ve yargı  ile gerekli bağ kuramayan , masum bir çok insan derdini  sosyal medya üzerinden duyurulması  en dikkat çeken durumdur. Halkın bildikleri ve tanıdıkları kişileri , doğru bir şekilde analiz etmesi ve sosyal medya üzerinden mazlumun yanında durması zalimleri   çok rahatsız etmekte.  Günümüzde halkın elinde sosyal medya bir anlam da yargılama enstrumanı durumunda. Bu noktada yargının dahi önüne geçmiş durumda. Yargıda hakkını arayamayanlar sosyal medya üzerinden hesaplaşabiliyorlar.  Dünyanın  neresinde bir olay olsa aynı anda duyulması kaçınılmaz vakadır.

Sosyal medya insanların çok kolay deşifre olacağı bir ağdır. Bu ağ yanlış yapanların en büyük korkulu rüyasıdır. Kul hakkı yiyenler , ihale satanlar, haraç  kesenler, ssk  ödemeyenler, maaş vermeyenler, kumpascılar, fırıldaklar,  taciz edenler, rüşvet alanlar ve verenler, baskı kuranlar, gizli kapaklı iş çevirenler, devletin parasını harcamak için kılıf bulanlar, her yıl aynı yolu söküp tekrar yapanlar, hayali fatura kesenler ve şantajcıların dikkat etmesi gereken konular.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU