ERDOĞAN’A ÇAĞRI …!

Erdoğan geliyor...Tokatlılar heyecanlı... Herkes makyajını yaptı. Elbiseler yenilendi. Hazırlıklar tamamladı.

ERDOĞAN’A ÇAĞRI …!
Bu içerik 589 kez okundu.

 

ERDOĞAN’A ÇAĞRI …!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ,Erdoğan 25 Mart Cuma günü  havalimanı açılışı için Tokat’a gidiyor.  Süre gelen  tartışmalar ve polemikler son buluyor. Hava yolu çilesi sona eriyor.  Emeği olanlara minnettarız Hasret bitiyor. Vuslat gerçekleşiyor.  Tokatlılar son teknoloji ile donatılmış yeni modern havalimanına kavuşuyor. 

TOKAT ŞEHİTTE ÖNDE, HİZMETTE GERİDE KALDI.

Tokatlılar Ak Partiye büyük destek vermesine rağmen hizmetler konusunda çok geride bırakıldı. Tokat’ta özellikle geçmişte siyasi otorite çok başarılı bir sınav veremedi. Tokat’ı ayakta tutan iki önemli kalesi Tekel ve Şeker fakrikaları idi.  Ak Parti Tekel fabrikasını kapattı ve şeker pancarı için kotalar koyarak etkisiz hale dönüştürdü. Bu hal Tokat’ın ekonomisine büyük zarar verdi. Yatırımlar ve istihdamlar geriledi.  İşsizlik arttı. Dramatik sonuçlar  oluştu. Köylerde ve kasabalarda  geçim sıkıntı artış gösterdi. Batıya doğru göç başladı. Gençlerin çoğunluğu büyük şehirlere göç etti.

Bir nevi demagoji ve ironi yapılarak topluma  ‘’siyasal aşılama’’ yapıldı.

 Tokatlılar siyasilerin ellerince senelerce  oyuncak oldu. Bir çoğu tarafından aldatıldı ve kullanıldı. Siyaseten dolgu malzemesi olarak görüldü. Bir parmak balla yıllarca avutuldu. Parti politikaları vahiy gibi sahiplenildi, öğretildi.

Sosyal hizmetlerle halk oyalandı ve uyutuldu. Sosyal yardımlar seçimlerden seçimlere koz olarak kullanıldı. Taşlar ve etkili insanlar bağlandı , kelpler ortada fink attı. Gençlik göçe kurban edilerek,  yaşlılar urban kesimlerde kaderine terk edildi. Kırsal kesimlerde yoksulluk ve fakirlik artış gösterdi. Şerrin den korkulan , yalancı, itibarsız tiplere destek ve ödül verildi. Adam diye sahne de konuşturuldu. Halk bunları görünce geri durdu. Ak Parti büyük oy kaybına uğradı. Muhalifler güçlendi.

Yatırım, istihdam ve devletçi duruşlarıyla bilinen cumhuriyet ve demokrasi sevdalısı DİMES HOLD’e  saldırıyı  siyasi bir mağrifet sandılar. Yıpratmak için her türlü fırıldak çevrildi. Ekmek yedikleri kapıya ihanete kalkıştılar.

Çakalların saldırından dolayı bir çok başarılı iş adamı memleketini terk etti. İş adamlarına sürekli tehdit, iftira,  şantaj, hakaret ve küfürler edildi. Sindirildi , boyunduruk altına alındı. Dostlarından kopartıldı. Bir çoğuna kumpaslar kuruldu. Bağ evlerinde sözde avukatlar ve sırsıl iş takipçisi  gazeteciler ile hırsızlık   ve kumpasın  hain planlarını  yaptılar. Her pisliğin mimarı bunlardı. Belli boncuklar bunlar… Şehir iyi tanır şeref yoksunlarını..

Bu onursuzlar ve şeref yoksunları emniyet, adliye ve valilikte bir çok taraflı ve tarafsız iş yaptılar. Bürokratlara ve kamu çalışanlarına göz dağı verdiler. İftira ve çamur attılar. Şebeke gibi çalıştılar. İnsanları avladılar ve kenarda paylaştılar.  Kötülük ve fesat kanların da vardı. Bela arayıp durdular...Çakal tayfasına şehirde kimse ‘’dur’’ demedi. Erdoğan’a karşı iyi polis rolünü oynadılar. Gerçek yüzlerini sakladılar. Yüzleri hep maskeliydi.

Bu iş takipçileri  memleketteki tüm   başarılı iş insanlarına ve dürüst gazetecilere iftiralar attılar. Dürüst ve samimi insanlar ihanete uğradılar. Ekmekleri ellerinden alındı. İyiler taşlandı, kötüler büyüdü.

Bu timsahlar ve yılanlar iktidar belediyelerinden büyük paralar götürdüler. Sözde uyduruk ihalelerle desteklendiler. Belediye Başkanları rakiplerini sindirmek ve yıpratmak için bu piyon ve maşalara yardım  ve yalakalık ettiler. Kel oldular. Her şeylerine bir kanuni kılıf buldular.  Bazı başkanlar pisliklerini kapatmak ve toplumsal algı oluşturmak için müptezel iş takipçileriyle ortak hareket ettiler. Kelkit çayını  bile bedava kullandılar. Kum  Kelkit çayından, fatura başka yerden yapıldı.

İli Valisi ;  suç makinasına devletin teşvikini verdi. Şehrin en büyük sosyal medya küfürbazına cumhuriyet savcıları ses çıkarmadı. Dürüst ve  itibar sahibi kişiler hakkında sürekli ihbarda bulunanlar ve iftira atanlar  hiçbir şekilde sorgulanmadılar.

Sözde Tokatlıları temsil ettiğini iddia eden, malum  konfederasyon ve yöneticiler  hakkında uyarıda  bulunabilir. Saçma sapan davranışları ve hizmetleri  halkın gözünden kaçmadı ve partisine büyük zarar verdi. Boylarını aşan işlere karıştılar. Halkın nefretini kazandılar. Bunlara üst perdeden bir nota verilmesi vaciptir. 

Asılsız ihbarda bulunanlar ve iftira atanlar yargılanmadı. Valilik personeline şantaj yapılırken bile Valilik ses çıkarmadı. Hatta baskı uyguladılar.

Mahkemelerde sürekli dava kazanan malum avukat hakkında hiçbir savcı sorgulama yapmadı. Yalancı şahitler üzerinden davalar görüldü. İkili işbirliği ile büyük mağduriyetler yaşandı ve yaşanıyor.

Şehri yönetenler masum rolüne büründü. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm yöneticileri hesaba çekeceğine inanıyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanları bu konularda ciddi araştırma yapması gerekir.  Birilerinin canı yanarken yöneticilerin sorgulanması şarttır.

 

 

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU