CUMHUR İTTİFAKI KAN KAYBEDİYOR

Halk iktidar partisine artık güvenmiyor. Şehirlerde huzur ve güven kalmadı. Ülke yol geçen hanına döndü.

CUMHUR İTTİFAKI KAN KAYBEDİYOR
Bu içerik 338 kez okundu.

 

Şartlar iyice ağırlaşıyor. Her gün yeni bir dramatik tablo ortaya çıkıyor. Ekonomik kriz derinleşiyor. Halkın sabrı tükeniyor. Barınma ve tüketim büyük bir sorun. Borçlar kar topu gibi büyüyor. İcra dosyaları sayısı artıyor. Fiyatlar ve kiralar ayyuka çıktı. Borçlanma maliyetleri ve enerji fiyatları esnaf ve sanayiciyi  dar boğazın eşiğine getirdi. Dar gelirli ailelerde geçim sıkıntı kabak gibi ortada. Bireylerin alım gücü her ay düşüyor.

Finans maliyetleri , faiz oranları ve kur artışları piyasalarda volatiliteyi iyice artırdı. Dalgalanmalar ve oynaklıklar ticarette  derin sarsıntılar yaratıyor. Piyasa şartları geleceğe dönük güven vermiyor. İktidar partisine ve kamu kurumlarının verilerine güven azalıyor. Realizme aykırı ve gerçeği yansıtmıyor. Ekonomideki kötü gidişat milli ve manevi duygularla ve algı operasyonlarıyla ört pas ediliyor. Oyalama ve aldatma senaryosu  izleniyor. Doğrular hasır altı ediliyor. Ekranlarda yalan haber  rüzgarı estiriliyor. Kendileri bile artık inanmıyor. Yandaş kalemler iyimserlik tablosu çizse de , halk onlara asla inanmıyor. Taraflı yandaş  kesim iyice riyakar oldu. Yayınlarda müptezellik diz boru…

Halkın haklı isyanına karşı yapılan pozitif eleştiriler bile ; siyasette kin , nefret ve öfkeye dönüştü. Muhalif kişilere ağır küfürler ve hakaretler yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma metinlerini halk üzüntüyle karşılıyor. Sırtını  iktidar partisine dayayanlar hunharca saldırıyor. Nezaketen yoksun incitici ve üzücü söylemler siyasette prim yapmaz. Kötülükle abad olunmaz.

3Y ile yola çıkan iktidar partisi ; 20.. yılın sonunda ülkeyi bataklığın eşiğine getirdi. Halkın kazanımları lobilere, faizlere, göçmenlere ve iktidar partisinin kayıkçı tayfasına  tahsis ediliyor.

Tek bir kişinin siyasi hedeflerine ve ilkelerine koca ülke feda edildi. Otokrasi inşa edildi. Adalet , eşitlik ve liyakat sözde kaldı.

Cumhuriyet değerleri birer birer yıkıldı. Demokrasi rafa kaldırıldı. Yargı bağımsızlığı bitirildi. Yasama etkisiz hale geldi. Yürütmede krallık modeli seçildi. Adalet ülkede kalmadı . Hakim ve savcılar görevlerini yapamaz duruma geldi. Ülkenin yabancılarla demografik yapısı bozuldu. Şehirlerde huzur ve güven kalmadı.

Türk milletinin vergileriyle yabancıları el üstünde tutan, limitsiz ve sorgusuz  harcama yapan bir taraflı Cumhurbaşkanı var. Allah ona hidayet versin. Ülkeyi nereden nereye getirdi.

Avam tabakası  20 yıldır iktidar partisinin potansiyel oy kitlesi oldu. Kırsal kesimlerdeki kitlesel cehalet demokrasinin önündeki en büyük takozdur. Değişime direnç gösteren ve aydınlığa yüzünü kapatan bir kronik yapıdır. Kullanılmaya , aldatılmaya ve siyasette dolgu malzemesi olmaya yatkın sosyolojik yapılar. Avam tabakası ufacık menfaatler için iradesini sabit tutan bireyler topluluğu. Avam tabakasının en büyük gıdası politikacıların demagoji ve ironi sanatıdır.  Avam tabakası tatlı ve güzel sözlü iyi hatipler için altın değerinde bir fırsat.

Cumhur ittifakı  tabanda kan kaybettikçe , daha  da saldırgan ve agresif hale geliyor. Anadolu’da bile artık kan kaybediyor. Kaleler birer birer yıkılıyor. Sivas ,Tokat ,Konya  ve  Malatya gibi  illerde İyi Parti güçleniyor. Kıyı sahillerde kütlesel bir artış görülüyor.  

Millet ittifakı ve özellikle İyi Parti dirençli bir şekilde yükseliyor. İyi Partinin yükselişi Erdoğan ve Bahçeli’yi kara kara düşündürüyor.

 Cumhuriyet Halk   Partisinin izlediği milli ve ekonomik politikalar batıda çok etkili oluyor. Avcılar Belediyesi gibi başarılı belediyelerin çalışmaları seçmen iradesinde etkili oluyor. Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli büyük bir rol model oldu. Kısa sürede büyük projelere imza attılar. Halkın inanılmaz sevgisini kazandı.

Meral Akşener karanlıkta yol gösteren bir rehber olarak görülüyor.

Akşener'e teveccüh artıyor.

Algı, komplo ,aldatma ve soygun politikalarıyla yapılan siyaset yıkılmaya mahkumdur. Devleti bir ticarethane gibi kullananlar kaybedecek. Kapitalist düzen yıkılacak . Halk kazanacak.

Burunları havada olan, ukala ve saygısızca  konuşa tipler mağlup olacak.

 Ekonomideki başarısızlık ve çaresizlik değişimin en büyük adresidir.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU