RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Bayramlar vuslat günüdür. Hasretlerin sevince boğulduğu gündür. Gönüllerin kavuştuğu gündür. Gözlerin maziye takıldığı gündür. Sevenlerin kavuştuğu vuslattır. Sılayı rahimin günüdür.

RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Bu içerik 1147 kez okundu.

BAYRAMLAR VUSLAT GÜNÜDÜR

Bu toprakların özünde, Şeyh Edebali’nin ektiği yurt, doğa, ahlak devlet ve insan sevgisi meşalesi vardır. Bu toprakların ruhunda, Hacı Bektaş-i Veli’nin hoşgörüsü , iman ve insan sevgisi vardır. Bu toprakların mayasında, Mevlana’nın Fuzuli’nin , Yunus Emre’nin aşkı , sevgisi , saygısı , güzel ahlakı, edebi muhabbeti , gönül insanları ve hoşgörü vardır.Bu milletin ve toprakların ruhunda ,İslam kardeşliği, yardımlaşma, dayanışma ve barış birliği vardır.

Gurur dolu şanlı tarihimize baktığımızda; bizi birbirimize bağlayan en temel unsur ; yardımlaşma ve dayanışma ruhudur. Bu topraklarda yaşayan her birey onurlu ve şereflidir. Her fert bizim için çok değerlidir. Çünkü yaratılanların en şereflisi insandır.

Artık milletimiz rüzgarda eğilen fidan değil ,  fırtınada dik duran asırlık çınar ağacı gibidir. Kökleri derin ve sağlamdır. DNA’sı hiçbir zaman bozulmamıştır. Milletimizin DNA’sı, Ağrı dağında , Erciyes dağında, Uludağ da, Toroslar da , Kaçkarlar da, Seyhan da , Ceyhan da , Kızılırmak da, Yeşilırmak da, Dicle Ve Fırat nehirlerinde yaşayan kahraman Anadolu kadınlarında saklıdır. Bu DNA Ural dağlarında yaşayan soydaşlarımıza kadar dayanır. Hiçbir milletin gücü bunu imha etmeye asla tarih boyunca yetmemiştir/yetmeyecektir.

1000 yıllık bu toraklarda ecdadımızın bizlere miras bıraktığı şanlı tarihimizle gurur duymalıyız. Tüm Dünyaya ilim, irfan , kültür sanat , medeniyet ve ahlak dağıtmışlardır. Dünyadaki en büyük Osmanlı medeniyetine sahip bir topluluğuz. Sultanlarımızla gurur duymalıyız. Yeni Türkiye yolunda yeni aslanlar yetiştirmek için mücadele etmeliyiz.

Bizim amacımız insanların barış ve huzur içerisinde hiç bir insanı ve milleti ayıplamadan ve ayırt etmeden yaşamaktır. İnsanların güzelliği sözlerinden anlaşılır. Gönüllere insan, yurt ve doğa sevgisini koyarak bir olma , iri olma ve diri olma mayasını aşılamaktır. .

Dünya'nın merkezine insanı ,, insanın merkezine , aşkı , sevgiyi , saygıyı , muhabbeti , tatlı sözü, güler yüzü , hoşgörüyü, doğruluğu ve güzel ahlakı yerleştirerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmektir. Ülkemizin tarih , kültür, sanat , siyaset , ticaret, itibar ve şanını yüceltmektir. . Biz Türkler, ilme , bilime ve inanç değerlerine önem veren sevmeyi , sevilmeyi , saymayı , yardımlaşmayı ve dayanışmayı ruhunda bulunduran bir milletin evlatlarıyız.

Bu kutsal ayda ,mübarek yerlerde tüm Müslümanlarca yapılan ibadetleri ve yapılan yardımları Yüce Allah kabul eylesin.

Bayramlar, sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı günlerdir. Dünyanın bir çok ülkesinde Mısır’da , Filistin'de , Tunus’da Libya’da , Suriye’de , Irak’da Yemen’de , Keşmir’de , Doğu Türkistan’da zulme uğrayan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Bu toprakların barış, güven, huzur ve istikrara kavuşmasını diliyorum.

Zulmün son bulmasını ve Adalet-i İlahi’nin yeniden hakim olmasını bekliyorum. Yurtta sulh cihanda sulh olmasını arzu ediyorum. Dünyada savaşların son bulmasını ve barışın yeniden hakim olmasını diliyorum.

Büyük Türkiye’yi inşa etmek için ,durmadan yola devam etmeliyiz. Bu uğurda canla başla mücadele etmeliyiz. Milletimizin güvenliği , selameti, huzuru ve refahı için azimle çalışmalıyız.

Eğer benim kanımla Hz. Muhammed’in dini yükselecekse, durmayın Ey kılıçlar ! , doğrayın beni ‘ diyen Fatih Sultan Mehmet’in emanet ettiği bu aziz şehre , bu necip millete ve bu pak topraklara uzanan eller bir kez daha kırılsın. Bizi biz yapan damarlarımızdaki akan kandır. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır . Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Sakarya’da, Dumlupınar’da çarpışan ve Çanakkale’ de yatan kınalı kuzuları asla unutmamalıyız.

 İnsanlığı ve ülkemizi hedef alan alçak hain terör odalarını bir daha şiddette kınıyorum. Ülkemiz genelinde terör saldırıları, askeri operasyonlar ve 15 temmuz kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Menzilleri mübarek olsun. Mekanları cennet olsun. Tüm kederli ailelerin acılarını ve hüzünlerini en içtenlikle paylaşıyorum. Bu operasyonlarda yaralanan asker , polis ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Tüm vatandaşlarımızın Mübarek Kurban Bayramını en samimi dileklerimle kutluyor, ülkemize , milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve esenlikler getirmesini diliyorum., Hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

Yolumuz Uzun , Geliyor Yusuf Uzun

İstanbul Tokatlılar Platformu

Genel Başkanı 

Saygılarımla,

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU