CAN VALİ MERKEZE TORAMAN GÖREVE

Tokat Valisi Sn. Cevdet Can beye yapmış oldukları hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederim. Yeni görevinde kendisine başarılar dilerim.

    CAN VALİ MERKEZE TORAMAN GÖREVE
Bu içerik 2773 kez okundu.

Şehrin Valisi bir anne ve baba sevgisiyle şehri bir bütün görendir.

Tokat Valisi Sn. Cevdet Can beye yapmış oldukları hizmetlerden dolayı kendisine  teşekkür ederim.  Yeni görevinde kendisine başarılar dilerim.

İstanbul Milletvekili Sn. Harun Karaca’nın   iddia edilen tavsiyesi üzerine Tokat’a tayin edilen  Sn.  Vali Can’ın bir türlü yıldızı tüm Tokatlılar tarafından barışmadı. Babacan  tavırlarıyla  ve hoş görülü davranışlarıyla  ilk günleri dikkati üzerine çekmişti.

Ancak İstanbul’da düzenlenecek olan feshane şenliklerine  Tokat’ın tanıtımını iptal etmesiyle  bir çok kesim tarafından sosyal medyada ve basında eleştirilere neden olmuştu. Bu iptal olayı gurbette yaşayan Tokatlılar adına konuşula gelen derin bir siyasi krize yol açmıştı.

FETÖ soruşturmasında ve Tokatta yaşanan adli hukuk davalarında net kararların ortaya çıkmaması ve bir çok suçsuz insanların basit sebeplerden ötürü tutuklama olması eleştiri konuları idi.

Bu olay üzerine birde Tokat Pazar ilçesinde  Ballıca mağarasında mankenlere  verilen anlamsız para bardağı taşıran son damla oldu. Büyük tepkilere neden oldu. Tokatspor için maddi destek sağlayamayan  kurumun   böylesine basit şeyler için büyük paraların verilmesi bir çok spor severleri çileden çıkarmıştı.

Tüm bu yaşananlar karşısında Sn. Can Valimiz maalesef tanıştığı ve irtibatta olduğu kişiler çok halk arasında itibar görmemektedir.  Taraflı bir yönetim şekli ortaya koyması açık ve net idi.Bir takım insanların taleplerini değerlendiren   ve onlara göre yönetim sergileyen bir tutum içerisinde olması ciddi bir sorun olarak ortaya çıktı.

Özellikle tarafını  ve kararını yandaş STK’LAR  üzerine icra etti. Tüm   Tokatlıyı kucaklamadı. Tarafsızlığını net olarak ortaya koyamadı. Sürekli aynı kişilerle poz vermesi halkın tepkisine neden oldu.

Sn. Ömer Toraman Valimiz  için yeni görevinde başarılar dilerken hizmetlerinde ve çalışmalarında kendisinin takipçisi olacağız. Tokat için hayırlı hizmetlerde      bulunmasını ve tarafsızlık ilkelerine riayet etmesini temenni ederim. Tüm vatandaşları kucaklayan , herkese eşit davranan ve  imkanları adil  kullanmasını beklerim.

Ayrım yapmadan ,  ötekileştirmeden ve parçalamadan adil idarecilik sergilemesini beklerim.  Ne diyorduk biz ‘’HERKES KONUŞUR, GERÇEKLERİ YUSUF UZUN YAZAR.’’

      İSTKOP 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU