TOKAT'TA DÖNEN DÜMEN

SOSYAL MEDYA KUMPAS, ŞANTAJ VE HUKUK DAVASI SÖYLENTİSİ

TOKAT'TA DÖNEN  DÜMEN
Bu içerik 4700 kez okundu.

                  TOKATTA  DÖNEN  DÜMEN

SOSYAL MEDYA KUMPAS, ŞANTAJ VE HUKUK DAVASI SÖYLENTİSİ

Tokat kamu oyunda uzun süredir    halk tarafından söylenen ,konuşulan ve dillendirilen  adalet mekanizmasını baskı altına alarak davalara  sahte  ve paralı  yalancı tanık ve şahitler  sunulması  gündemini  koruyor. Bir çetenin varlığından bahsediliyor.

 İddialar ve söylentiler kamuoyunda o kadar vahim bir durumda ki ;  bazı sivil toplum kuruluş başkanlarına, siyasetçilere, idarecilere, iş adamlarına  yanaşarak dinleme ,yazışma,  şantaj , kumpas ,küfür ,hakaret  ederek bu bilgileri  sosyal medyada sahte profil hesaplarından yayarak ve bu tüm bilgileri para karşılığında rakip kişilere satılması. Bu  olayları düzenleyen kişilerin  Tokat merkezde bulunan  bazı avukat ve hukuk ofislerine paylaşıldığı  kamuoyu tarafından  dillendiriliyor.  Bu işlere bulaşan kişiler, mağdur ettikleri kişileri   işbirliği yaptıkları avukat ve ofislere  yönlendirerek  davaların  bu hukuk ofislerinden ve avukatlardan yürütülmesini  talep ediyorlar. Bu avukat ve hukuk ofisi  bu bilgiler doğrultusunda sahte  tanıklar ,  paralı şahitler  tutarak  tüm hakim ve savcıları ikna ve yönlendirme yaparak büyük paralar kazandıkları  iddiası  çığ gibi büyüyor.

Aldığımız duyumlar , söylentiler ve iddialar ışığında  tüm bu olayları organize eden ve tertipleyen  kod isimler  olduğu bilgisi dolaşıyor. Bir çok hemşerilerimizin   dile getirdiği kod isimler  ve söylentiler    H.K.  S.K  adlı kişiler  olduğu  söyleniliyor. Bu şahısların bir çok davaya müdahil oldukları  ve büyük haksız kazanç sağladıkları   halk tarafından gündemde. Tokatta   eskiden beri bir çok şaibeli işlere karıştığı ve  işbirliği yaptığı  hakim ve savcıların meslekten atıldığı  konuşuluyor. Tanımadığım ve bilmediğim   konuşulan  ve iddia edilen bu kod isimli  S.K- H.K  çetenin  yargıda ki bağları bulunmalıdır.

Bu şahısların  şehir dışında toplantılar düzenlediği ve organize oldukları bilgisi ortalıkta dolaşıyor. 

İddialar o kadar büyük ki bir çok fetö işlerine bulaşan kişilerin davalarına baktıkları ve     onları  savundukları  konuşuluyor. Davalara  para karşılığında yalancı  şahitler ,  sahte ihbarlar  yaparak adalet mekanizmasını ve yargıyı  kendi amaçları doğrultusunda kullanma söylentileri.

 

Bu kod isimli kişilerin ve çetenin  deşifre edilmesi ve tüm bu söylentilerin doğru veya yanlış olup olmadığına dair  Sn. Tokat Valimizin   Ömer Toraman  , Cumhuriyet Baş savcımızın ve Siyasi temsilcilerimizin gündeme alması gerekir.  Kamuoyunun rahatlaması ve davaların   doğru işlemesi için  acil olarak işlem ve soruşturma başlatılması gerekir.

Elebaşı olarak söylenen ve konuşulan halk  tarafından   ve hukuk işlerini  sabota eden  kod isimli   S.K’nin   deşifre edilmesi gerekir. Kim bu şahıslar. ?  Davaları sulandıran ve etkileyen paralı yalancı tanık ve şahitler koyan kod isimli S.K  kimdir.?  Vatan hainlerini korumaya yönelik girişimler  varsa ortaya çıkarılması gerekir.Tanımak ve bilmek istiyoruz.

Özellikle Tokat Ak Parti İl Yönetimi ve Belediye yönetimin karşı karşıya geldiği olayların perde arkasında bu tarz kişilerin olma ihtimali çok çok yüksektir. Bu kişiler tespit edildiğinde ve telefon konuşmaları incelendiğinde bir çok dava ve olayların sır perdesi çözülebilir. Kimler ile dirsek teması içerisinde oldukları ortaya çıkablir. 

İyi , çalışkan , vatansever, dürüst , hizmetkar ve ahlaklı  insanların aleyhinde  ve etrafında yuvalanan bu parazitlerin derhal temizlenmesini  ve  davalara sokulmamasını ve  avukatlık görevlerinden ihraç  edilmesini ve suçlarının tespit edilmesini , kamuoyunun aydınlatılmasını önemle  temenni  ediyorum.

Şahsım dahi bu tarz iftiralara  maruz kalmış birisi olarak ifade etmek isterim.  Önce iftira atılıyor, Sonra sosyal medyada yayılıyor. Daha sonra ihbar ediliyor. En sonunda mahkeme veya uzlaşı adı altında girişimler ve haberler yayılıyor. Her bir olay  özel çalışılmış senaryolar.

Sn. Eski Tokat Valimiz Cevdet Can Bey tüm bu olayları dikkate yeterince almamıştır. Sn. Ömer Toramanı ve    Asil   yürekli  e cesur Hakim ve Savcılarımızı  bu konunun üzerinde inceleme yapmalarını talep ediyorum.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gazi     2017-07-09 "Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayâsızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar." (Kuran-ı Kerim, Nahl Suresi 90. Ayet) "Bir günlük adalet altmış yıllık ibadetten faziletlidir." (Hz. Muhammed S.A.V.) "İstiklal, istikbal, hürriyet, herşey adaletle kaimdir." (Gazi Mustafa Kemal Atatürk) "Bizim yaşamımız doğruyu söylemektir: Geciken adalet adaletsizliktir." (William Penn) Adalet olmayınca devlet büyük bir çeteden başka nedirki?(Aurelius augustinus)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU