CEZALAR MUBAH GÖRÜLÜYOR

CEZALAR MUBAH GÖRÜLÜYOR
Bu içerik 2310 kez okundu.
#PROTESTO#
#UYARI#
Türktelecom internet aboneleri için geç ödemeden dolayı açma kapama ücreti olarak 24 TL faturalar üzerine yansıtılıyor. Hiç bir bildirim olmadan bu şekilde bir ceza işleme uygulamaya konulması tüketici haklarını hiçe saymaktır. Her önüne gelen kurum ve kuruluşlar bir basit sebep bularak insanlardan para toplama gayretine girmesi sosyal devlet anlayışından adım adım uzaklaştığımızın bir örneğidir.
Artık para toplamak için her yol mubah görülüyor. Vatandaş koyun gibi yüzülüyor. Bu yanlışlara artı dur deme vakti gelmiştir. Millet kurbanlık koyun gibi özel sektör şirketlerinin ellerine bırakılıyor. Millonlarca abonesi olan telecom böyle bir bedel ile para toplarsa para saymak için kasa bulamazlar. Böyle bir ticaret ve kar anlayışı dünyanın hiç bir yerinde yoktur.  
Sistem üzerinden düğmeye basarak açma kapama yapan bir firma 50% oranında ortalama aylık fatura üzerine bir bedel koyuyor. Sosyal devlet anlayışı bu mudur.? Yoksa vandaş şirketleri hayali olarak zenginleştirme uygulaması mıdır. ? Faiz ve enflasyon oranlarının üzerinde bir rakam nasıl uygulanır. ?
Geciken faturalar için internet erişimini kısıtlayarak ayrı bir ceza uygulaması yapılıyor Akabinde ise Türktelecom ait yetkili firmanın arzusu üzerine ayrı para cezası uygulanıyor. Bu para cezası hizmet değil milyonlarca aboneden alınan inanılmaz büyük para toplama işlemidir.
OGS VE HGS olayında olduğu gibi para almak için muğlak ibareler üzerinden bir vatandaşı kazıklama olayıdır.
Her yol mubah görülüyor. Vicdanlar para elde etmek için nasırlanmış. kösele gibi sert ve acımasız olmuş. Bazı yüzlerin astarı manda derisi gibi olmuş.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU