SİYASİ KURNAZLIK

SİYASİ KURNAZLIK

Bu içerik 1064 kez okundu.

 

SİYASİ KURNAZLIK

Bazı kişiler, gerçek gücü göremez Kimin etkili olduğunu anlayamaz. Bu bir memur zihniyetidir. Yada tepeden inmelerin bakış acısıdır. Tabandaki gerçek gücü kavrayamaz. Ebu Zeyd El Hilali gibi sallar durur.

KENDI KANKİLERİNE HER YOL MÜBAH MI ?

 Hata yaptıklarında gizli kalacağını  zannederler. Çevrilen film ve fırıldaklar ,günü gelir ortaya serilir. O gün sonlarının geldiği gündür. Bizim aslanlar bir anda olur uysal bir kedi. Oysa ki bir gün gazetelere manşet olacağını hiç tahmin etmezler. Gerçek ağırlık işte o  vakit ortaya çıkar.

Bu bir siyasete güvenmenin sonudur. Kimse onu kurtaramaz.Siyasette birliktelik başarıyı getirir. Siyasette  yalnızlık hezimeti getirir.

HER KUŞUN ETİ YENMEZ ÜSTAD(!)

 Kendisini üst makamlara taşıyanlara  ilk fırsatta sırt dönerler. Kendilerine çok uzak  olanlar ve şeref yoksunları ile  iş tutarlar. Dürüst , mert ve şerefli kişiler  geri plana atılır. Adaletsizliklerini ve yolsuzluklarını öyle bir öderler ki….

.. Dostlarının taleplerine  hep kılıf ve mazeret arayarak yöneticilik  yaparlar. Kendilerini hep kurnaz ve akıllı zannederler.  Siyasi küstahlık ve oyalama   yapılarak halkın duylarıyla oynanırsa sonuç  perişan olur. Karşındaki kişiyi bir de küçümseme, hor görme ve  aşağılama yapılırsa, o makamda  fazla kalamaz. Geldikleri gibi geri giderler. Böyle uygulama yapanların madara olacağı gün çok yakın. Halbuki onlarda akıl olsa , dostlarını miskal kadar şeye değişmezler.

Kısacası yolda yürüdüğü arkadaşlarını  başkalarıyla değişenlerin siyasi ve bürokratik ömrü kısa olur.  Bunlar yel kovan otu gibi , ufak bir rüzgarda kaybolur. Bir taş atılsa sudaki dalgalar gibi dağılırlar.

Bir insan seni bir yere taşıdıysa  onla dost kal ve aynı yolda yürü. AZGIN NEFSE YENİLEN HER DAİM ZELİL OLUR.

Yoksa  sahrada dolaşan bir deveden fark kalınmaz.

Etrafında  grup grup dolaşılan zatı muhterem  , yapa yalnız sokaklarda dolaşıyor, iyi bak(!) Adalet böyle bir şeydir.  Kimsenin ahı kimsede kalmaz. Allah her şeyi gören bilen ve işitendir.

Yeni göreve başlayanlara tavsiyem şudur ki ; sizi arayanlara  cevap verilsin.. Emeklerine saygı gösterilsin.  Yoksa  basının ateşinde kül olursunuz. Herkesin belleğinde mutlaka bir şeyler saklıdır.

 

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU